Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Almanya’da Polisten Havai Fişek Uyarısı

Almanya’da Polisten Havai Fişek Uyarısı
Almanya’da yılbaşı gecesinin vazgeçilmezi havai fişekler konusunda hem polis hem de uzmanlar uyarıda bulundu. Uyarılarda her yılbaşında havai fişeklerin yanlış kullanımı sonucu çok sayıda yangının çıktığı, yaralananların hatta yaşamını yitirenlerin olduğu hatırlatıldı. Yılbaşına iki gün kala satışa çıkartılan havai fişeklerin kullanımına 31 Aralık günü saat 15.00’den 1 Ocak günü saat 05.00’e kadar izin veriliyor.

 

Almanya’da yılbaşı gecesinin vazgeçilmezi havai fişekler konusunda hem polis hem de uzmanlar uyarıda bulundu. Uyarılarda her yılbaşında havai fişeklerin yanlış kullanımı sonucu çok sayıda yangının çıktığı, yaralananların hatta yaşamını yitirenlerin olduğu hatırlatıldı. Yılbaşına iki gün kala satışa çıkartılan havai fişeklerin kullanımına 31 Aralık günü saat 15.00’den 1 Ocak günü saat 05.00’e kadar izin veriliyor. Havai fişeklerin kullanım koşullarına uymayanları ise ağır para cezaları bekliyor.
 
Arnsberg kenti polisi, havai fişeklerle ilgili mutlaka dikkat edilmesi gereken koşullar hakkında şu açıklamayı yaptı: “Patlayıcı madde sınıfında değerlendirilen havai fişekleri 18 yaşından küçükler kullanamaz. Havai fişeklerin üzerinde nasıl kullanılacağını belirten uyarıları dikkatlice okuyun. Yılbaşı gecesi balkonunuz ve terasınızda kolay tutuşan malzemeler bırakmayın. Evinizdeki kapı ve pencereleri kapalı tutun. Raketleri evinizin balkonundan ve otomobilinizden ateşlemeyin. Raketleri açık alanlarda, diğer insanlardan, otomobillerden ve evlerden güvenli bir mesafede ateşleyin. Çocuk yurtları, yaşlı bakım evleri, kiliseler ve hastanelerin yakınında her türlü patlayıcı madde ve havai fişek kullanmak yasak. Bu patlayıcıları ahşap evlerden, benzin istasyonlarından, gaz ve yanıcı madde depolarından en az 200 metre mesafede kullanabilirsiniz. Fitili ateşledikten sonra güvenli bir mesafeye gidin. Patlayıcı maddeleri kesinlikle başka insanların üzerine atmayın. İlk seferde ateşlenmeyen raketleri tekrardan ateşlemeye çalışmayan. Hiçbir patlayıcı ve havai fişeği cebinizde taşmayın. Yılbaşı gecesi üzerinize kolay tutuşabilen elbiseler giymeyin." dedi.

Yayın Tarihi : 29.12.2015 : 12:51

Etiketler : Almanyada    Polisten    Havai    Fişek    Uyarısı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4850
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN