Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Bunlar Ruh İkizi' Tepkisi

'Bunlar Ruh İkizi' Tepkisi
İzmir’in en gözde semtlerinden Güzelyalı’da Belediye’nin aylardır süren kazılarına yönelik AK Parti'den tepki sesleri yükseldi. AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, CHP’nin İzmir’de ‘Kazı Kazan Belediyeciliği’ yaptığını belirterek, ‘Güneydoğu’da HDP’li Belediyeler hendek siyasetiyle hayatı felç ediyor. İzmir’de de CHP’li Belediyeler, kazı kazan anlayışıyla şehri yaşanmaz hale getiriyor. Bunlar ruh ikizi’ dedi.

 

Güzelyalı'nın değişik noktalarında İZSU tarafından gerçekleştirilen çalışmalar için yapılan kazılar, AK Parti Konak İlçe Başkanlığı'nı harekete geçirdi.
 
2 ay önce başlayan çalışmaların henüz bitmemesi nedeniyle gerek güvenlik açığı, gerek hayat şartları noktalarında vatandaşların sıkıntıya düştüğünü belirten AK Parti yetkilileri, itfaiye ve ambulansların dahi sokaklara girememesi nedeniyle sorunların tahmin edilenden daha fazla olduğunu ve durumun tehlikeli olduğunu belirttiler.
 
'HDP de CHP de hayatı felç ediyor'
 
AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım da Güzelyalı’da vatandaşı bıktıran çalışmalar nedeniyle Büyükşehir ve İZSU’yu hedef aldı. İzmir’in kalbinin delik deşik edildiğine dikkat çeken Yıldırım, ‘Önce İZSU sonra tramvay çalışması. Her gün yeni bir bahaneyle şehri köstebek yuvasına döndürdüler. Adeta ‘kazı kazan belediyeciliği’ yapıyorlar. Bu işlerden birileri kazançlı çıkıyordur ama kaybeden hep İzmirli oluyor. Güzelyalı’yı tanınmaz hale getirdiler. Planlama yok, vatandaşa saygı yok. Güneydoğu’da HDP’li Belediyelerin yaptığını, İzmir’de CHP’li Belediyeler ’den görüyoruz. İkisi de hayatı felç ediyor. Hizmet yerine vatandaşa çile götürüyor. Bunlar ruh ikizi. Bu zihniyetlerden millete fayda gelmez’ diye konuştu.
 
 
AK Parti Güzelyalı Mahalle Başkanı Yücel Özdemir, plansız çalışmalara tepki gösterdi. Kışın ortasında kanalizasyon kokusunda bıktıklarını söyleyen Özdemir, ‘Burası İzmir’in kalbi, gözbebeği. Toz toprak nedeniyle kapımızı penceremizi açamıyoruz. Ayakkabılarımızdan çamur eksik olmuyor. Sokağımızda yangın çıksa itfaiye nasıl girecek? Biri kalp krizi geçirse, yaralansa ambulans nasıl girecek? Aylardır süren çalışmaları nedeniyle güvenlik güçleri buraya giremiyor. Acil bir durum olsa ambulans ve itfaiye nasıl girecek. Allah korusun, yaşanacak bir ölümün hesabını kim nasıl verecek?’ dedi. 
 
 

Yayın Tarihi : 29.12.2015 : 12:18

Etiketler : ak parti    konak    çalışma    izsu    güzelyalı       


Yorumlar

9028
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN