Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca Belediyesi, Gençlere Çalışıyor

Buca Belediyesi, Gençlere Çalışıyor
Buca gençlerinin kültürden spora tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayabileceği Buca Gençlik Merkezi için tadilat çalışmaları başladı.

 

Kütüphaneden, fitness salonlarına, cep sinemalarından workshop alanlarına kadar kompleks halinde inşa edilecek Buca Gençlik Merkezi, gençlerin tüm aktivitelerine ev sahipliği yapacak şekilde düzenleniyor. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, İzmir’in en güzel ve fonksiyonlu Gençlik Merkezi’ni 2016 yılında açacaklarını müjdeledi.
 
Gençliğin kalbi Buca’da atacak. Genç ve üniversiteli nüfusu ile dikkat çeken Buca’ya kültür ve spor kompleksi kurulması için çalışmalar başladı. Tınaztepe Mevkii’nde 1192 metrekarelik alanda 4 katlı olarak düzenlemeleri başlayan Buca Gençlik Merkezi, gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebileceği bir tesis olacak. İçerisinde kütüphane, workshop alanları, 3 adet cep sineması, çamaşırhane, bowling salonu, konferans salonu ve dinlenme alanları bulunacak merkezin gençlerin yeni buluşma noktası olması hedefleniyor.
 
Buca’nın sporun ve kültürün icra edildiği tam bir merkeze ihtiyacı olduğu tespitiyle hemen harekete geçtiklerini belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Buca, genciyle, Dokuz Eylül Üniversitesi ile anılıyor. Gençlerimize, hem kendilerini geliştirebilecekleri hem de eğlenip spor yapabilecekleri derli toplu bir merkez oluşturmak için harekete geçtik. Bölük pörçük tesisler öğrencileri de yoruyor. Burada tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. İsteyen dersini çalışacak, isteyen sinemaya gidecek, isteyen de çamaşırını yıkayacak. Onlara keyifli ve gönüllerince kullanabilecekleri tesis oluşturacağız” dedi.

Yayın Tarihi : 29.12.2015 : 10:41

Etiketler : buca belediyesi    başkan    levent piriştina    gençlik merkezi       


Yorumlar

8953
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN