Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Büyükşehir'den Yaşlılara Hizmet

Büyükşehir'den Yaşlılara Hizmet
İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, 60-65 yaş arasındaki İzmirlilerin toplu ulaşım hizmetlerinden indirimli yararlanmasını sağlayan kartların vize işlemini kolaylaştırdı.

 

ESHOT Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 60 Yaş Kartı olarak anılan ve toplu ulaşım hizmetlerinden indirimli yararlanmayı sağlayan kartların yıllık kullanım bedeli olan 125 TL'nin 1 Şubat 2016 tarihine kadar yatırılması gerektiği belirtildi.
 
Bu yıl başlanan uygulama sayesinde, kart sahiplerinin bankaya para yatırdıktan sonra başka bir işlem yapmasına gerek kalmadı. Önceki yıllarda bankaya parayı yatırdıktan sonra dekontlarıyla birlikte, ESHOT veznelerinde ikinci bir işlem yaptıran 60 Yaş Kartı kullanıcıları, artık tek adımda işini görebilecek.
 
Mevcut 60 Yaş Kartı olan vatandaşlar, kullanım bedellerini, İzmir’de bulunan tüm Vakıfbank şubelerinden nüfus cüzdanlarının aslı ve 60 Yaş Kartları ile müracaat ederek ödeyebilecek. Bankadaki işlemin tamamlanmasının ardından, kartlar uzaktan erişim ile otomatik olarak 1 yıllığına hizmete açılacak. 2016 yılı kullanım bedelini yatırmayanların kartları 1 Şubat 2016 tarihinde kullanıma kapatılacak.
 
İlk defa 60 Yaş Kartı alacakların ise 1 adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı aslı ile ESHOT'un Konak'taki Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekiyor. 

Yayın Tarihi : 29.12.2015 : 10:13

Etiketler : izmir büyükşehir belediyesi    eshot    60 yaş kartı       


Yorumlar

9563
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN