Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkiye İle Sırbistan Arasında YDİK Kuruluyor

Türkiye İle Sırbistan Arasında YDİK Kuruluyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu Belgrad’da Sırbistan - Türkiye İş Forumu’nda konuştu. Başbakan Davutoğlu Sırp Mevkidaşı Vuçiç ile yaptıkları görüşmelerde iki ülke arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDİK) kurulmasına karar verdiklerini söyledi. Davutoğlu, "Bütün önemli bakanlıklarımızın katılacağı böyle bir mekanızmayı başlatıyoruz. Her sene mutlaka iki hükümetin en önemli bakanlıkları iki başbakanın eşliğinde toplanacak" diye konuştu.

 

İŞ ADAMLARINA ÇAĞRI
 
Sadece hükümetler arasında değil, işadamları arasında da yeni bir vizyonun oluşmakta olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu söyleyen Davutoğlu, " Çok açık bir tahattümüz var. Siz kendi aranızda anlaşın, arkanızda iki başbakanı birden bulacaksınız. Hiçbir engelle karşılaşmayacaksınız" dedi.
 
BİRLİKTE AB’YE
 
Sırbistan’ın da AB ile müzakere sürecinde olduğunu hatırlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu " Umarım Sırbistan’ın AB üyelik süreci uzun sürmez. Türkiye ile birlikte el ele kol kola AB üyesi olur" şeklinde konuştu.
 
TÜRK İŞADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI
 
Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç’de Belgrad’da etkili olan sisli havayı hatırlatarak," Belgrad’ı sis kapladı. Ama bu havada Belgrad bölgenin en büyük şehri olarak sizi her zaman bekliyor. Bu sene içinde biz ticaret hacmimizi yüzde 20 arttırdık. Bunu çok daha büyük oranda yapabiliriz"dedi. Türk işadamlarını Sırbistan’a yatırım yapmaya çağıran Vuçiç, " Ben garanti ediyorum ki, Sırbistan’da 1 dolarlık daha fazla bir teklif alacaksınız. Bizim isteğimiz sizin buraya gelmeniz. Burada iş gücü var. Türkiye’ye karşı saygımız var. Biz bu konuda dürüstüz, size karşı misafirperverliğimizi göstereceğiz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 28.12.2015 : 23:02

Etiketler : Türkiye    İle    Sırbistan    Arasında    Ydik    Kuruluyor    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2702
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN