Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uzman Aşıcı Ve Budamacılara Sertifikaları Verildi

Uzman Aşıcı Ve Budamacılara Sertifikaları Verildi
Gaziantep’te, Nestle Damak, TEMA Vakfı ve Gaziantep Fıstık Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle 2011’den bu yana sürdürülen ’Fıstığımız Bol Olsun Projesi’ kapsamında uzman aşıcı ve budamacı eğitimlerini tamamlayan 67 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

 

Gaziantep Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi’nde düzenlenen sertifika törenine; Gaziantep Vali Yardımcısı Turgay Ergin, TEMA Vakfı Genel Müdürü Barış Karapınar, Nestle Türkiye Çikolata Grubu Genel Müdürü Oben Akyol ve kursiyerler katıldı. Törende konuşan TEMA Vakfı Genel Müdürü Barış Karapınar, sürdürülen proje ile bilinçli çiftçi üretmeyi sağladıklarını ifade ederek, "Proje sahalarında görülen en büyük eksiklik olan budama ve aşılama konularında daha fazla uzmanın yetiştirilmesiyle hem üreticinin gelir düzeyini ve ürünün kalitesini arttırmayı hem de yörede istihdam olanağı yaratmayı amaçlıyoruz" dedi.
 
Nestle Türkiye Çikolata Grubu Genel Müdürü Oben Akyol ise antepfıstığının Türkiye için önemli bir değer olduğunu söyleyerek, antepfıstığının üretiminin verimli hale getirilmesi için çalışmalar yaptıklarını anlattı.
 
Konuşmaların ardından 67 kursiyere sertifikaları verildi.

Yayın Tarihi : 28.12.2015 : 17:56

Etiketler : Uzman    Aşıcı    Budamacılara    Sertifikaları    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7741
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN