Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçamadan Yakalandılar

Kaçamadan Yakalandılar
İzmir’in Dikili ilçesinde, jandarma tarafından yapılan operasyonla, 80’i denize açılmak üzere toplam 400 kaçak yakalanırken, 3 lastik bota el konuldu.

 

Bir ihbarı değerlendiren Dikili İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Salihleraltı Mahallesi, Dombay Çiftliği önünde denize açılmak üzere kaçaklar olduğunu belirledi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma, bölgeye gittiğinde denize açılmak üzere her birinde 80 göçmen bulunan iki lastik bot olduğunu farketti. Ancak, bu sırada botlardan biri hareket ederek kıyıdan uzaklaştı. Diğer bot ise hareket edemeden jandarma tarafından durduruldu. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 80 Afganistan ve Suriye uyruklu göçmen bottan indilip, tekrar karaya çıkartıldı. Jandarma, Salık Mevkisi’nde de denize indirilmeyi bekleyen iki lastik bot ele geçirdi. Dombay Çiftliği ve Salık Mevkisi’ndeki sazlık alanda yapılan aramalarda, kaçma hazırlığında oldukları belirlenen 320 Afanistan ve Suriye uyruklu göçmen yakalandı.
 
Yakalanan toplam 400 kişi, Dikili Belediyesi’ne ait otobüslerle önce Dikili Devlet Hastanesi’ne getirilip sağlık kontrolünden geçirildi, ardından da ifadelerine başvurulmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Ele geçirilen 3 bota ise el konuldu.
 
 

Yayın Tarihi : 28.12.2015 : 16:56

Etiketler : Kaçamadan    Yakalandılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3746
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN