Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ak Parti İçin Adadığı Koyunlar Türkmenlere Gönderildi

Ak Parti İçin Adadığı Koyunlar Türkmenlere Gönderildi
Hatay’ın İskenderun İlçesi’nin Suçıkağı Mahallesi’nde yaşayan çiftçi Ömer Dik, AK Parti’nin 1 kasım seçimlerinde tek başına iktidar olması halinde koyunlarını kurban edeceğini adadı. Bilgi verilmesi üzerine İskenderun’a gelen AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Ömer Dik ile birlikte 50 koyunu kamyona yükleyerek Bayırbucak Türkmenlerine gönderdi.

 

7 Haziran seçimlerinin sonuçlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun üzüldüğünü, bu durumun kendisini de derinden üzdüğünü belirten Ömer Dik, ’AK Parti 1 Kasım’da tekrar iktidar olursa 51 koyun ve keçimi keseceğim’ diyerek adakta bulunduğunu söyledi. AK Parti Genel Merkezi’ni arayarak ’Adağım vardı gelin alın’ demesi üzerine Selçuk Özdağ İskenderun’a gelerek Ömer Dik ile buluştu.
 
ÇOK ÜZÜLMÜŞ
 
Ömer Dik’in ısrarları karşısında konuyu araştırdıklarını belirten Özdağ, şunları söyledi:
 
"Vatandaşımız 7 Haziran seçimlerinden çok etkilenmiş çok üzülmüş ’Allah kısmet ederse 1 Kasım seçimlerinde AK Parti tekrar iktidar olursa ben bu kadar keçim, oğlağım kuzum var 51 tane bunları Allah’a adıyorum’ ifadesini kullanıyor. ’1 Kasım’da malımı adadım gelin alın’ dedi. MYK’da Başbakanımıza arz ettim. Sayın Başbakanımız yetkili arkadaşlarımızla görüştük. Bugün onları alacağız. Bunları Türkmen kardeşlerimize götürelim teslim edelim. Bugünlerde onların sıkıntısı var. Bir kaç defa ısrar edince biz de ilgilenelim istedik."
 
BİRİ HASTALANDI, 50 TANE GÖNDERİLDİ
 
Ömer Dik ise, "7 Haziran seçimlerinden sonra Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın o üzgün halini görünce ben de çok duygulandım. Ağladım bile canım sıkıldı, koyunlarımı adadım. 51 taneydi, 1 tanesi geçen rahatsızlandı. 50 tanesini bu sabah ahırlardan yükledik" diye konuştu.
 
Koyunlar Bayırbucak Türkmenlerine teslim edilmesi için Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne gönderilirken, Selçuk Özdağ ile Ömer Dik de Yayladağı’na gitti.
 
 

Yayın Tarihi : 28.12.2015 : 16:25

Etiketler : Ak    Parti    İçin    Adadığı    Koyunlar    Türkmenlere    Gönderildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3588
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN