Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gıda Zehirlenmesine Makarna Sosu Neden Olmuş

Gıda Zehirlenmesine Makarna Sosu Neden Olmuş
Sivas’ta özel bir çağrı merkezinde çalışan 28 kişi, gıda zehirlenmesi rahatsızlıklarıyla hastaneye kaldırıldı. Tedavileri tamamlanan çalışanlar taburcu edilirken, zehirlenmeye, makarna sosunun neden oduğu belirlendi.

 

Kentte çeşitli kuruluşlara çağrı merkezi hizmeti veren bir firmada çalışan personel cumartesi günü öğlen 13.30 sıralarında çorba, köfte, patates ve makarnadan oluşan öğlen yemeğini yedi. Aradan birkaç saat geçtikten sonra akşam saatlerinde personelin bir kısmında, baş ve karın ağrısı, mide bulantısı şikayetleri başladı. Bunun üzerine firmaya ambulanslar çağırıldı. Rahatsızlanan personellerin bir kısmı ambulanslarla, bazıları da özel araçları ile Numune Hastanesi’ne götürülerek acil serviste gözlem altına alındı. Hastaneye gelen 28 kişiden bir kısmına serum takıldı. Şirketin yemeğini özel bir firmanın tedarik ettiği öğrenilirken, yaşanan olayın ardından yemek menüsünden incelenmek üzere numune alındı. Hastanede tedavileri yapılan çalışanlar daha sonra taburcu edildi.
 
Yemekten alınan örneklerin incelenmesi sonucunda, personelin rahatsızlanmasına makarna sosunun neden olduğu öğrenildi. Makarnayı sos kullanarak yiyenler rahatsızlanırken, diğer personelde bu tür belirtiler görülmediği öğrenildi.
 
Olayın ardından çalışanlar şikayetçi olmadı.

Yayın Tarihi : 28.12.2015 : 16:18

Etiketler : Gıda    Zehirlenmesine    Makarna    Sosu    Neden    Olmuş    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8480
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN