Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Diyarbakır'da Eylemci-Polis Gerilimi

Diyarbakır'da Eylemci-Polis Gerilimi
Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağı bulunan Sur İlçesi’ne yürümek isteyen gruba polis ekipleri izin vermeyince olaylar çıktı. Polis, taşlı saldırıda bulunan göstericilere, gaz bombası ve basınçlı suyla müdahale etti.

 

Diyarbakır’da DBP, Demokratik Toplum Kongresi ve Hakların Demokratik Kogresi’nin öncülüğünde, merkez Sur İlçesi’ndeki sokağa çıkma yasağını protesto etmek için yürüyüş düzenledi. Merkez Bağlar İlçesi’nde bulunan Koşuyolu Parkı’nda bir araya gelen ve aralarında DBP Eş Başkanı Kamuran Yüksek, HDP eski milletvekili Sebahat Tuncel’in de bulunduğu grup, Koşuyolu Parkı’ndan Sur İlçesi’ne yürüyüşe geçti. Park önünde önlem alan polis, yürüyüşe izinsiz olduğu gerekçesiyle izin vermedi.
 
ARBEDE ÇIKTI
 
Bunun üzerine grupta bulunan bazı kişiler güvenlik güçlerine taşlı saldırıda bulundu. Polis de saldırganlara gaz bombası ve basınçlı suyla müdahale etti. Polisin müdahalesiyle dağılan gruptakiler, kent merkezindeki Ofis Semti Gevran Caddesi üzerinde toplandı. Polis ekipleri burada da toplanan göstericilere gaz bombası ve suyla müdahale etti. Bir süre davam eden olayların ardından göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Yayın Tarihi : 28.12.2015 : 15:04

Etiketler : Diyarbakırda    Sura    Yürüyüşe    İzin    Olaylar    Çıktı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3087
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN