Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakkari’deki Hava Kirliliği Endişelendiriyor

Hakkari’deki Hava Kirliliği Endişelendiriyor
Hakkari’nin üzerini sis bulutu gibi kaplayan kirli hava endişeye neden oldu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, Hakkari’nin , hava kirliliğinin fazla olan illerin başında geldiğini, bunun da en büyük nedeninin kentin, dağların arasında kalmasından kaynaklandığını söyledi.

 

Kış aylarına girilmesi ile birlikte Hakkari kent merkezindeki hava kirliliği had safaya ulaştı. Özellikle sabah erken ve akşam saatlerinde binaların bacalardan yükselen kömür dumanı, kentin üzerinde bir sis bulutunun oluşmasına neden oldu. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, kentte özellikle kış mevsiminde ortaya çıkan hava kirliliğinin kullanılan yakıtın kalitesizliği kalorifer görevlilerinin yakıtı iyi yakmaması ve kentin coğrafik yapısından kaynaklandığını söyledi. Kentin dağların arasında kalması nedeniyle hava sürkilasyonun oluşmadığını, bunun da hava kirliliğine neden olduğunu belirten yetkililer, bu sorunun ancak kaliteli yakıt ve kente doğal gazın gelmesiyle çözülebilineceğini söyledi. Hakkari’deki hava kirliliğine dikkat çeken Cilo Doğa Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hacı Tansu ise, kirliliğin hastalıklara davetiye çıkardığını belirtti. Tansu, şöyle dedi:
 
"Sonbahar aylarında Belediye, Valilik ve Çevre Şehircilik Müdürlüğüne resmi yazıyla müracaatta bulunduk ve kente sadece kaliteli yakıtın getirilmesini talep etti. Kalitesiz kömürlerin kente sokulmaması için de gerekli önlemlerin alınmasını istedik. Ama öyle görülüyorki herhangi bir tedbir alınmadı. Sorunun giderilmesi için yine ilgili kurumlarla görüşeceğiz. Kentte doğalgaz olsaydı, bu sorunu yaşamazdık. Yetkililerin doğalgaz sorununu bir an önce çözmelerini istiyoruz."

Yayın Tarihi : 28.12.2015 : 14:44

Etiketler : Hakkarideki    Hava    Kirliliği    Endişelendiriyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8650
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN