Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Muradiye Şelalesi Dondu

Muradiye Şelalesi Dondu
Van ve çevresinde özellikle geceleri etkili olan soğuk hava nedeniyle, Muradiye İlçesi’ndeki şelalenin büyük bir bölümünün dondu.

 

Hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesi, yaz aylarında coşkulu akan suyuyla dikkat çeken Muradiye Şelalesi’nin üçte ikilik bölümünün buza çevirdi. Yılın her döneminde büründüğü farklı güzelliklerle, kendisini görmeye gelenleri hayran bıraktıran Muradiye Şelalesi, Pamukkale’deki travertenleri andıran görüntüsüyle de adeta bülüyüyor. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan şelale, gökyüzünün eşsiz maviliği ve bembeyaz kar örtüsü altında fotoğraf sanatçılarının da ilgi odağı oluyor.
 
İstanbul’dan şelaleyi görmeye gelen Esra Elsa, gördüğü manzaranın kendisini etkilediğini söyledi. Fotoğraflar çeken Elsa, "Haberlerde şelalenin donduğunu görünce aklımda bir fotoğraf belirdi, gelmek istedim ve iki günlüğüne buradayım. Buranın insanları çok güzel sıcakkanlı. Herkesin gelip özellikle karlı bir ortamda görmesini tasfiye ediyorum. Çünkü doğu, kar varken güzel. Kar varken bana daha heyecanlı geliyor" dedi.
 
Bu arada, ilçenin Ayrancılar Mahallesi’nde yaşayan çocuklar, boş zamanları olunca soluğu, mahallenin yakınında bulunan depede alıyorlar. Çocuklar, tahta parçalarıyla yaptıkları derme çatma kızak ve plastik bidonlarla karda kaymanın keyfini yaşıyor.

Yayın Tarihi : 28.12.2015 : 14:44

Etiketler : Muradiye    Şelalesi    Dondu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5196
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN