Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriyeli Çocukların Duygusal Anları

Suriyeli Çocukların Duygusal Anları
İstiklal Marşı yazarı, milli şair Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 79’uncu yılı nedeniyle Eyüp’te bir anma etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, Suriyeli çocukların fotoğraflarının yer aldığı ’Hayat Elbette Hakkımdır’ başlıklı bir de fotoğraf sergisi açıldı. Sergiyi gezen Suriyeli çocuklar, ülkelerindeki çocukların fotoğraflarına bakarken duygusal anlar yaşadı.

 

  
Mehmet Akif’in “Ümmetin mazlumları" fikrinden yola çıkılarak oluşturulan sergide 50’ye yakın akademisyen ve fotoğraf sanatçısı tarafından değerlendirilip hazırlanan fotoğraflar yer aldı.
 
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra çok sayıda vatandaşın da açılışına katıldığı sergiyi, İstanbul’da ilkokula giden Suriyeli çocuklar da gezdi.
 
DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
 
Suriye’deki savaş nedeniyle ülkesinden kaçarak Türkiye’ye geldiğini dile getiren Suriyeli bir kız çocuğu, “Resimler çok güzeldi ama, üzüldüm. Çünkü Suriye böyleydi. Ben çok üzüldüm" dedi.
 
Eyüp Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Davut Akgül ise “Bugünün meseleleri bizim boynumuzda vebal olarak durmaktadır. Bu çocuklar bize emanet edilmiştir. Çocuk masumiyet demektir. Bizler bu konuda elimizden geleni yapmalıyız" şeklinde konuştu.
 
Düzenlenen serginin ardından, milli şair anısına sanatçı Sema Moritz tarafından ağıtlar okundu.
 
Etkinlikte daha sonra, şair Ahmet Mercan ve yazar Vahdettin Işık, Cemalettin Tülin moderatörlüğünde, ’Akif’i Anlamak’ üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide, Mehmet Akif’in fikirleri ve hayatı hakkındaki konulara yer verildi.

Yayın Tarihi : 27.12.2015 : 22:37

Etiketler : Mehmet    Akifi    Anma    Etkinliğinde    Suriyeli    Çocukların    Duygusal    Anları    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5766
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN