Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Otogar’da Silahlı 1 Kişi Yakalandı

Otogar’da Silahlı 1 Kişi Yakalandı
Bayrampaşa’da bulunan Büyük İstanbul Otogarı’nda bir yolcunun çantasında otomatik silah bulundu. Ele geçirilen silahın, geçmişte terör örgütü DHKP-C’nin saldırılarında kullanılan silahlarla aynı marka olması dikkat çekti.

 

 
Güven Timleri Şube Müdürlüğüne bağlı Otogar ekipleri, Mersin’den sabah saatlerinde İstanbul’a gelen bir kişinin davranışlarından şüphelendi. Polis ekipleri, Hanifi Y.’nin (22) kimlik kontrolünde çeşitli yaralama suçlarından kaydına rastladı. Ekipler, şüphelinin valizinde de arama yaparken, Çekoslovak yapımı Ceska Zbrojovka CZ 25 marka otomatik silah ve içerisine 23 mermi konulmuş bir şarjör buldu. Hanifi Y. gözaltına alındı.
 
DHKP-C’NİN SALDIRILARDA KULLANDIĞI SİLAHIN AYNISI
 
Ele geçirilen silahın, terör örgütü DHKP-C tarafından daha önce Taksim Meydanı’nda bulunan polis noktasına ve Dolmabahçe Sarayı Saltananat Kapısı’nda nöbet tutan polislere yönelik saldırılarda da kullanılan silahlarla aynı model olduğu dikkat çekti.
 
Şüpheli Hanifi Y. sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilirken, ele geçirilen Ceska Zbrojovka CZ 25 marka otomatik silah da incelenmek üzere Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü’ne gönderildi.
 
Hanifi Y.’nin, ilk sorgusunda, silahı satmak için İstanbul’a getirdiğini söylediği iddia edildi.
 
Şüphelinin Emniyet’teki işlemleri devam ediyor.

Yayın Tarihi : 27.12.2015 : 21:49

Etiketler : Otogarda    Otomatik    Silahlı    Kişi    Yakalandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1119
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN