Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eylemcilere ’Dağılın Gidin’ Tepkisi

Eylemcilere ’Dağılın Gidin’ Tepkisi
Burdur’da bir grup, 2011 yılında Şırnak Uludere İlçesi’nin Irak sınırında hava operasyonunda ölenleri anmak için eylem yaptı. Eylem sırasında gruba ‘Dağılın buradan, dağılın gidin’ diye tepki gösteren bir kişiyi polis uzaklaştırdı.

 

 
Demokratik Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi bir grup Uludere olayında yaşamını yitiren 34 kişiyi anmak için Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Üzerinde ölenlerin isimlerinin yazılı olduğu dövizler taşıyan grup, ‘Sur, Nusaybin, Cizre, Roboski, Silvan, Silopi ve Dargeçit’ yazılı pankart da açtı.
 
Açıklama sırasında “Kürdistan’da, Sur’da, Silopi’de, Nusaybin’de, Cizre’de, Dargeçit’te devlet kendi halkım dediği insanların önderine savaş açmıştır” ifadelerinin kullanılması üzerine çevredeki bir kişi, “Dağılın buradan. İyi de arkadaş Kürdistan diyor. Neredeymiş Kürdistan? Biz de bu devletin insanıyız. Dağılın gidin” diye tepki gösterdi. Tepki gösteren kişiyi polis oradan uzaklaştırdı. Eylem sonrasında bir başka kişi de gruba tepki gösterince polis tarafından götürüldü.
 
Eylemci grup ise basın açıklamasının ardından dağıldı.
 
 

Yayın Tarihi : 27.12.2015 : 20:36

Etiketler : Eylemcilere    Dağılın    Gidin    Tepkisi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3260
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN