Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uşak’ın İlk Güvercin Festivali

Uşak’ın İlk Güvercin Festivali
Uşak’ta, Kelebek Güvercin Irkları Yetiştirme ve Geliştirme Derneği tarafından ilk kez düzenlenen ’Renk Güvercin Festivali’ne 25 ilden getirilen 400 güvercinin katıldı.

 

 
Uşak Güvercin Park Düğün Salonu’nda düzenlenen festivale Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Kelebek Güvercin Irkları Yetiştirme ve Geliştirme Derneği Başkanı Recep Kemer ve çok sayıda güvercinsever katıldı. 25 ilden getirilen 400 farklı güvercin ilgiyle izlendi.
 
Uşak’ta bir ilke imza attıklarını belirten Uşak Kelebek Güvercin Irkları Yetiştirme ve Geliştirme Derneği Başkanı Recep Kemer şunları söyledi:
 
"Derneğimiz, belediyemizin katkısıyla Uşak’ta ilk defa güvercin festivali düzenledi. Festivalimizin temel amacı çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza hayvan sevgisi aşılamaktır. 25 yıldır güvercinlerde kelebek ırkını besleyen birisi olarak sürekli şehir dışındaki festivallere katıldık. İlk defa Uşak’ta birlik ve beraberlik içerisinde festival gerçekleştirdik ve katılım bizleri memnun etti. Güvercinleri bizler hobi olarak besliyoruz. Hem ırk çoğaltması hem de görsel olarak güvercin uçuruyoruz. Halkımızın gözünde kuşçu dediğinizde çalışmaz, evine bakmaz bir kişi olarak görünüyoruz. Aslında böyle bir şey yoktur. Bizler elinde mesleği olan, evimize ekmek getiren, birçoğumuz evli ve evinin geçimini sağlayan insanlarız."
 
Hayvanları sevenlerin insanları da sevdiğini belirten Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ ise, "Hayvanlara merhamet eden insanlara da merhamet eder. Güvercin dostluk, sevgi ve barışın sembolüdür. Bugün burada düzenlenen festivalde bulunmaktan bizlerde gururlandık" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Recep Kemer, festivalde emeği geçenlere plaket verdi. Salonda kafeslerde sergilenen güvercinleri inceleyen vatandaşlar, bilgi aldı.

Yayın Tarihi : 27.12.2015 : 16:47

Etiketler : Uşakın    İlk    Festivali    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4698
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN