Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’li Gençlerin Kongre Heyecanı

CHP’li Gençlerin Kongre Heyecanı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı için yapılan kongre sonuçlandı. Kongrede 307 delegeden 279’u oy kullandı. Oylardan 166’sını alan Sinan Sarıküse İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

 

 
Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapılan CHP İzmir Gençlik Kolları Kongresi’ne, İl Başkanı Alaattin Yüksel, İl yöneticileri, ilçe başkanları, partili ve davetliler katıldı. Kongrenin Divan Başkanı İl Yönetim Kurulu üyesi Birgül Değirmenci oldu. Kongre için yeterli çoğunluğun sağlanması öğle saatlerini bulduğu için yaklaşık 2 saatlik gecikmeyle başlandı. Başkanlık için yarışması beklenen 4 adaydan Tuğce Onbaşı, diğer aday Sinan Sarıküse lehine, adaylardan Melih Tıraş ise Tarık Akbaba lehine yarıştan çekildi. Mevcut Başkan Mustafa Evsen yeniden aday olmadı. Kongrede 307 delege oy kullandı.
 
Kongrede partililere seslenen CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel, "Savaşsız, sınırsız, özgürlüğün olduğu dünya özlemimizdir. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için insanca yaşam isteyenler hala bedel ödemeye devam ediyor. Bizler bir gün mutlaka barış, demokrasi, ve özgürlüğü kazanacak ve insanca yaşamı dünyada kuracağız. AKP’nin dış politikaları sonucu ülkede büyük bir trajedi yaşanıyor. İç savaş bütün bölgeyi sardı. Dünya savaşı yaşanıyormuş gibi büyük boyutlara ulaştı. Büyük acılar yaşanıyor. Milyonlarca insan bir taraflara sürgün yaşadılar. Bunun temel nedeni ülkenin kötü yönetimidir. İzmir barışın, demokrasinin, özgürlüğün kentidir. Birlikte yaşama kültürünü en çok yükselten kenttir. Bunu yüksek sesle haykırmak durumundayız. Bundan sonra yüzde 25 bandından nasıl kurtuluruz bunu sorgulayacağız. Mutlaka bir gün CHP’yi iktidar yapacağız" dedi.
 
GENÇLER SARIKÜSE’Yİ SEÇTİ
 
CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı için yapılan kongre örnek bir jeste sahne oldu. Oy kullanma işleminin başlaması üzerine başkan adayları Tarık Akbaba ile Sinan Sarıküse oylarını rakip listeye attı. Sahneye çıkıp dostluk mesajı veren iki başkan, salondakilerden büyük alkış aldı. Kongrede 307 delegeden 279’u oy kullandı. Oylardan 166’sını alan Sinan Sarıküse İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Sarükesi’nin rakibi Tarık Akbaba ise 109 oy aldı. 4 oy ise geçersiz sayıldı. Oy sayım işlemi sırasında, yırtık bir pusulanın kabul edilmek istenmesi adaylardan Akbaba’nın tepkisine neden oldu. Kısa süreli gerginlik yaşanırken, söz konusu pusuladaki oy geçersiz sayıldı.

Yayın Tarihi : 27.12.2015 : 15:36

Etiketler : Chpli    Gençlerin    Kongre    Heyecanı    Bölge   


Yorumlar

3134
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN