Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’li Yüksel’den Shoexpo Çıkışı

CHP’li Yüksel’den Shoexpo Çıkışı
İzmirde 19 yıldır başarıyla düzenlenen ve artık kent ile özdeşleşen SHOEXPO - Ayakkabı ve Çanta Fuarı’nın aynısının, üstelik aynı tarihte Antalya’da yapılacak olmasına CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’den tepki geldi.

 

 
CHP İzmir İl Başkanı Yüksel yaptığı yazılı açıklamada, Antalyalı yetkililerin bu kararının tamamen art niyetle ve İzmir’in artık bir dünya markası olduğu fuarcılık sektöründe önünü kesmek amaçlı olduğunu öne sürdü. Yüksel, alınan bu akıl almaz karara karşı, İzmir halkının ve CHP örgütünün tüm gücüyle "İzmir Markasının" yanında olacağına inandığını belirten Yüksel şunları söyledi:
 
"19 Yıldır, her yıl artan katılımla, büyük ticaret potansiyeli yaratan SHOEXPO İzmir Fuarı, artık tüm dünyada İzmir markasıyla tescillenmiştir. Fuar sadece ticari potansiyeli ve sektöre kattıklarıyla değil, Türkiye’nin tüm dünyaya tanıtımının yapılması açısından da son derece önemlidir. 19 yıldır bu işi yüksek standartlarla ve profesyonelce yapan İzmir, Büyükşehir Belediyemizin yaptığı ve dünyanın en modern ve büyük fuarları arasında gösterilen ’Fuar İzmir" ile birlikte artık iyice şaha kalkmıştır. Her şey Türkiye’nin lehine gelişirken, ülkemiz bu müthiş organizasyonla milyarlarca lira harcasa yapamayacağı reklamı yaparken, Antalyalı yetkililerin tam da İzmir’de fuarın düzenleneceği 7-10 Mart tarihlerine aynı fuarı yapacaklarını açıklamaları inanılır gibi değil. Bunu, Rusya’nın, Yunanistan’ın veya başka bir sınır komşumuzun yapması bile büyük bir saygısızlık ve uluslararası ticari nezaketsizlik olarak kabul edilir. Ancak kendi ülkemizin bir şehrinin yöneticilerinin, kendi ülkelerinin bir şehrini hedef alan bu girişimleri sadece ticari nezaketsizlikle açıklanamaz. Antalyalı yetkililerin bu kararı, tamamen art niyetle ve İzmir’in artık bir dünya markası olduğu, fuarcılık sektöründe, önünü kesmek amaçlı bir girişim olduğu çok net anlaşılmaktadır. Anlayamadığımız, hangi akla hizmet böyle bir girişimde bulunduklarıdır. Anlayamadığımız, Antalya’da bir tane bile aklı selim bir idarecinin olup olmadığıdır. Yine anlayamadığımız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin bu fuara nasıl izin verdiğidir."
 
Antalya’da alınan bu karara karşı, İzmir kamuoyunun sessiz kalmayacağını belirten Yüksel, "Bu yolda İzmir Büyükşehir Belediyemizin, odalarımızın ve ayakkabıcılık sektörünün yanında mücadele vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Daha önce, mermer ve gelinlik fuarlarının da ayak oyunlarıyla kentimizden çalınmaya çalışıldığını gördük. Şimdi aynı ayak oyunları SHOEXPO Fuarı için oynanıyor, bunu görüyoruz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, bu durum AKP’li Antalya Büyükşehir Belediyesinin anlamsız bir oyunudur ama inanıyorum ki, Antalya halkı bile bu durum karşısında, Fuarın sadece İzmir’de düzenlenmesinden yana tavır gösterecektir" dedi.
 
"İZMİR DURUŞU SERGİLEYELİM"
 
Kentin marka değerlerinin İzmir’den çalınmasına, ekonomisine darbe vurulmasına, İzmir halkının hakkının çiğnenmesine asla izin vermeyeceklerini dile getiren Alaattin Yüksel, "Bu yolda, İzmir’de yaşayan tüm vatandaşlarımız ve İzmir’de siyaset yapan, İzmir’i birinci önceliği sayan tüm siyasi partilerimizi ’İzmir Duruşu’ sergilemeye ve ’Marka Kent İzmir’i korumaya davet ediyorum. Özellikle İzmir üzerinde bu oyunun oynanmasına sebep veren AKP’li bir Büyükşehir Belediye olduğu göz önüne alındığında, AKP İzmir İl Başkanı ve milletvekillerini, Antalya Belediyesi’ni bu tutumdan vazgeçirmeye davet ediyorum. Bizler içinse, bu yolda tüm girişimlerde bulunmak ve sonuç için her türlü eylemi yapmak, aşkla bağlı olduğumuz İzmir’e ve İzmirlilere karşı boynumuzun borcudur" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 27.12.2015 : 13:16

Etiketler : Chpli    Yükselden    Shoexpo    Çıkışı    Bölge   


Yorumlar

5847
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN