Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


40 Fotoğrafta Buca Tarihi

40 Fotoğrafta Buca Tarihi
İzmir’in en eski yerleşim bölgelerinden olan Buca’nın tarihi, geçmiş ve günümüzden karelerle oluşturulan fotoğraf sergisi ile görücüye çıktı.

 

 
Buca Belediyesi tarafından hazırlanan ve Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyarete açılan ’Buca’nın Halleri’ adlı fotoğraf sergisinde Djhong Köşkü, Rees Köşkü, Forbes Köşkü, Fargoh Köşkü, Baltazzi Köşkü başta olmak üzere Dokuzçeşmeler, Buca Tren İstasyonu, Katolik ve Protestan Baptist Kiliseleri ile su kemerlerinin yer aldığı 40 fotoğraf sergileniyor. Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’ndeki tarih kokan fotoğraf sergisinin açılış günündeki ilk ziyaretçilerinden biri de Türkiye’nin yaşayan en büyük gazelhanı olarak bilinen Bucalı Habip lakablı Sefer Olmaç oldu. Doğma büyüme Bucalı olan 70 yaşındaki Olmaç, Buca’nın Halleri fotoğraf sergisinin ziyaretçilerini “En değerli fotoğraf" dediği ve 1968 yılında Anıtkabir’de çekildiği fotoğrafıyla karşıladı.
 
Buca’nın tarihi ile ilgili sergi olduğunu duyunca bir Bucalı olarak en değerli fotoğrafı ile sergide yer almak istediğini söyleyen Olmaç, çocukluğunun geçtiği tarihi mekanların fotoğrafları arasında gazellini seslendirdi.

Yayın Tarihi : 27.12.2015 : 12:53

Etiketler : Fotoğrafta    Buca    Tarihi    Bölge   


Yorumlar

8363
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN