Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buzda Onlar da Var

Buzda Onlar da Var
Artistik buz pateninde dünyanın en iyileri arasına giren Gediz Üniversitesi öğrencileri Çağla Demirsal ve Berk Akalın, uzun süredir yaşadıkları ABD’den döner dönmez Türkiye şampiyonu oldu. Başarılı çift, ocak ayındaki Avrupa Şampiyonası’nda da madalya almak istiyor.

 

 
Gediz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri Çağla Demirsal ve Berk Akalın, Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun uluslararası turnuvalardaki madalya umudu oldu. 2013’te düzenlenen 38’inci Dünya Gençler Artistik Buz Pateni Şampiyonası’nda finale kalarak en iyiler arasına giren başarılı çift, uzun süredir yaşadıkları ABD’nin ardından antrenmanlarını İzmir’de sürdürüyor. Çağla ve Berk, yurtdışından döner dönmez Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası çiftler kategorisinde mücadele etti, altın madalyaya uzandı. Sergiledikleri performansla hem izleyenleri büyüleyen hem de gelecek için ümit veren genç patenler, ocak ayında 2 uluslararası şampiyonada birden boy gösterecek. Çağla ve Berk önce Polonya’daki turnuvada, sonrasında da Slovakya’da gerçekleştirilecek Artistik Buz Pateni Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.
 
Hem Polonya’da hem de Slovakya’da madalya kazanıp bu alanda Türkiye’ye bir ilki yaşatmak isteyen Gediz Üniversitesi öğrencileri Çağla Demirsal ve Berk Akalın, “Bize her türlü desteği sağlayan federasyonumuza, üniversitemize ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Daha büyük başarılara imza atmak, bu sporun ülkemizde gelişmesine katkı sağlamak amacıyla elimizden geleni yapacağız" diyor.

Yayın Tarihi : 27.12.2015 : 11:38

Etiketler : Buzda    Onlar    Da    Var    Bölge   


Yorumlar

9785
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN