Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Bizim Sesimiz’den Yeni Yıl Konseri

’Bizim Sesimiz’den Yeni Yıl Konseri
Konak Belediyesi, 2015 yılını 7’den 70’e her yaştan müzik tutkununun biraraya geldiği ’Bizim Sesimiz Korosu’nun verdiği konserle kapattı.

 

 
Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi’nde gerçekleştirilen konserde çocuk, genç ve yetişkinlerden oluşan 172 kişilik dev koro sahne aldı. Konak Belediyesi’nin hayata geçirdiği proje kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Anıl Altınsoy ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Şefi Nesrin Bayramoğulları’nın gözetiminde müzik eğitimlerini sürdüren ’Bizim Sesimiz Korosu’ ilk konseriyle büyük beğeni topladı. Yoğun ilgi gören konseri izleyenler arasında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da yer aldı.
 
ERKEN YENİ YIL KUTLAMASI
 
Yeni yıl coşkusunun erken yaşandığı konserde ilk olarak ’Bizim Sesimiz’in çocukları sahne aldı. Şirinlikleriyle dinleyicinin gönlünü fetheden minikler, ’Halay’ şarkısını seslendirdi. Çocukların ardından sahneye bu kez gençler çıktı. Enerjileriyle göz dolduran koro üyeleri İngilizce ve İtalyanca şarkılardaki performanslarıyla profesyonellere taş çıkarttı. Şef Anıl Altınsoy yönetimindeki koroya Konak Belediyesi’nin bir diğer başarılı projesi olan ’Bizim Orkestra’nın başarılı müzisyenleri eşlik etti. Birçok farklı dilde ve tarzda şarkıların seslendirildiği konserde gençlerin hazırladıkları dans gösterileri ise izleyenleri büyüledi. Gecenin ikinci bölümünde ise koro üyelerinin tümü sahne aldı. 172 üyeden oluşan koro birlikte şarkı söyledi. Bizim Sesimiz’in yeni yıl konseri dakikalarca ayakta alkışlandı.
 
HAYATA ANLAM KATTILAR
 
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, konser sonunda teşekkür için sahneye çıktı. Kısa bir konuşma yapan Pekdaş, ülke gündemindeki kötü haberlerin yarattığı moral bozukluğuna ’Bizim Sesimiz’ ile bir nefeslik bile olsa ara verdiklerini söyledi. Çok kısa bir eğitimin ardından güzel bir konsere imza atan ’Bizim Sesimiz’ korosu üyelerine teşekkür eden Başkan Pekdaş, "Ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Her gün haberleri izlemekten, dinlemekten korkar olduk. Ama bu koşullarda bile hayat devam ediyor ve devam eden hayatın keyfine varabilmek, bu hayatı anlamlı kılabilmek lazım. Bu tür çalışmalar da bize moral oluyor ve içimizin ışıldamasını sağlıyor. Dolayısıyla biz bu çalışmalara devam edeceğiz, aydınlık günlerin böyle gideceğine inanıyoruz. Çünkü insan bir nefes ve o nefes varsa varız, yoksa yokuz. O nefesin anlamlı olmasını, böyle güzel, hoş vakit geçirmemizi ve hayatın anlamının ne olduğunun farkına varabilmemizi sağladıkları için ’Bizim Sesimiz’in her üyesine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni yılın aydınlık bir yıl olarak gelmesini diliyorum" dedi.
 
Konser sonunda ’Bizim Sesimiz’in en minik koristlerinden Tuana Er, Başkan Pekdaş’a tüm koro adına çiçek takdim etti.
 
KONSERLER DEVAM EDECEK
 
Konak Belediyesi Kadın, Sosyal Politikalar ve Projeler Müdürlüğü’nce yürütülen proje kapsamında kurulan Bizim Sesimiz korosu ağustos ayından bu yana çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Müzik eğitimi alan çocuk, genç ve yetişkinlerden oluşan koro ilk konserinden başarıyla çıkarken 2016 yılında da yeni konserlerle dinleyici karşısına çıkmak için çalışmalarına devam edecek.

Yayın Tarihi : 27.12.2015 : 11:14

Etiketler : bizim    Sesimizden    Yeni    Yıl    Konseri    Bölge   


Yorumlar

6140
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN