Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka, 2016 İçin Süslendi

Karşıyaka, 2016 İçin Süslendi
Yeni yıl coşkusu sokaklara taşındı...

 

Karşıyaka’nın merkezi noktalarını yılbaşı temalı süslemeler ve ışıklarla donatan Karşıyaka Belediyesi, yeni yılın coşkusunu sokaklara taşıdı. Kente güzellik ve neşe katan rengârenk görüntüler, vatandaşların da beğenisini kazandı. Karşıyakalıların hediye alışverişinin adresi ise Üretici Kadın Kooperatifi’nin açtığı ‘Yılbaşı Kermesi’ oldu.

IŞIL IŞIL OLDU

2016'yı ışıl ışıl karşılamaya hazırlanan Karşıyaka’da cadde ve sokaklar yılbaşı gecesi için süslendi. Başta Karşıyaka Çarşı bölgesi, Bostanlı Balıkçı Parkı ve belediyenin ana hizmet binası olmak üzere, en işlek noktalar LED ışıklar ve süslerle donatıldı. Toplam 70 bin metre LED’li kablo ile salkım kozalak, yıldız, renkli top, kar tanesi ve simli fiyonk gibi yılbaşı temalı süslemeler kullanıldı. Kentte akşam saatleriyle birlikte ortaya çıkan renkli manzara, Karşıyakalıların da beğenisini kazandı.

YILBAŞI KERMESİ AÇILDI

Öte yandan, Karşıyaka Belediyesi tarafından kurulan Üretici Kadın Kooperatifi de Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı’nda (Karşıyaka Metro İstasyonu yanı) ‘Yılbaşı Kermesi’ açtı. Kadınların el emeği göz nuru ile hazırladığı yılbaşı temalı süs eşyalarından takılara kadar pek çok ürünün yer aldığı kermesin 30 Aralık’a kadar açık kalacağı belirtildi.

“EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ BARIŞ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “2015’i geride bırakırken, umutlarımızı ve hayallerimizi de 2016’ya taşıyoruz. Hem Karşıyakamız hem de ülkemiz adına hayalleri gerçeğe dönüştürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yeni yılın bu seneden çok daha aydınlık, en önemlisi de barış ve kardeşlik dolu bir yıl olmasını istiyoruz. Tüm vatandaşlarımıza da şimdiden 2016’nın sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum” dedi. 

Yayın Tarihi : 27.12.2015 : 10:10

Etiketler : haber    haberler    karşıyaka    2016 için süslendi    yılbaşı    hazırlık    karşıyaka belediyesi    kanalben    ben tv       


Yorumlar

6788
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN