Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaşamını Yitiren Sığınmacılar Dikili’de Anıldı

Yaşamını Yitiren Sığınmacılar Dikili’de Anıldı
İzmir’in Dikili İlçesi’ndeki Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, geçtiğimiz hafta Dikili’de ahşap teknenin batması sonucu yaşamını yitiren 12’si çocuk, 20 kaçak göçmen başta olmak üzere yaşamını kaybeden tüm sığınmacılar için denize karanfil bıraktı.

 

Dikili Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Atatürk Meydanı’nda yapılan basın açıklamasına Demokrasi Platformu üyeleri, CHP, HDP, ÖDP, EMEP, Birleşik Haziran Hareketi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile eski Belediye Başkanı Osman Özgüven, CHP İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener ve vatandaşlar katıldı.
 
İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra en büyük mülteci göçüne sahip dönemin yaşandığını savunan KESK dönem sözcüsü Zülfali Aras, Ege Denizi’nde bilinmeyen daha binlerce ölünün olabileceği ihtimaline dikkat çekti.
 
Dikili Alevi Kültür Derneği Üyesi Erol Top da okuduğu basın açıklamasında savaştan kaçanlar için dayanışma kurmak gerektiğini hatırlattı.
 
Basın açıklamasından sonra Atatürk Meydanı’nda kısa bir süre oturma eylemi yapıldı. Daha sonra ise Muammer Aksoy Parkı’ndan denizde yaşamını yitiren mülteciler için karanfil bırakıldı. Basın açıklaması için bir araya gelen grup, sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı alandan sessizce dağıldı.

Yayın Tarihi : 26.12.2015 : 17:14

Etiketler : Yaşamını    Yitiren    Sığınmacılar    Dikilide    Anıldı    Bölge   


Yorumlar

6423
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN