Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Birde Hayvan Derler...

Birde Hayvan Derler...
İzmir’de 7 yavrusu soğuktan donarak telef olan sokak köpeği, zehirlenen bir başka köpeğin 6 yavrularına annelik yapıyor.

 

Pınarbaşı’ndaki 5. Sanayi Sitesi’nde görev yapan bir bekçi, yakındaki kanal içinde sokak köpeğinin doğum yaptığını söyleyip sahip çıkılması için 9 Aralık günü Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilcisi Esin Önder’i arayıp, yardım istedi. Önder, durumu Bornova Belediyesi’ne bildirdi ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri itfaiye görevlileriyle birlikte kanala gitti. Ancak sokak köpeği kalabalığı görünce yakındaki askeri birliğe kaçtı. Bunun üzerine bir süre bekleyen görevliler anne köpeğin gelmesi için 7 yavruyu kanaldan çıkarıp birliğin tel örgülerin yanına bıraktı.
 
Ertesi gün yeniden köpeği ve yavrularını almaya giden ekipler yavrulardan 4’ünün tekrar girdikleri kanal içinde 3’ünün de tel örgülerin yanında soğuktan donarak öldüğünü gördü. Yavruları telef olan sokak köpeği ise ekipler tarafından yakalanarak bakıma alındı. Sokak köpeğinin yavrularının telef olduğu haber ve fotoğrafları HAYTAP üyesi olan arkadaşlarının Facebook sayfasında gören hayvan sever Gözde Nil Yıldırım, yavruları ölen sokak köpeğini sahiplendi ve ona ’Sarıkız’ adını verdi.
 
Gazimir’de iki hafta önce bir köpeğin zehirlendiğini ve geride 6 yavrusunun kaldığını öğrenen Gözde Nil Yıldırım, ’Sarıkız’ ile bu yavruları bir araya getirdi. Yıldırım, "Sarıkız’ın sütü olduğunu biliyorduk. Bu nedenle hemen onu alıp evime getirdim. Sarıkız üç dört gündür yavruları öldüğü için yemeden, içmeden kesilmişti. Ancak, anneleri ölen altı yavrunun kendisini emmeye başlaması ile yeniden hayata tutundu. Verilen mamaları yemeye başladı. Yavrulara çok güzel annelik yapıyor. Hiç de yadırgamadı. Yavrular büyüdükten sonra sahiplendireceğiz veya bir arkadaşımızın çiftliğinde bakımını yapacağız. Ancak, Sarıkız artık bizim" dedi.

Yayın Tarihi : 26.12.2015 : 12:56

Etiketler : Yavruları    Telef    Olan    sarıkız    Zehirlenen    Başka    Köpeğin    Yavrularına    Annelik    Yapıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6922
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN