Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İnsan Kaçakçıları Bu Kez Kaçamadı

İnsan Kaçakçıları Bu Kez Kaçamadı
Muğla’nın Dalaman İlçesi’nden bindikleri gulet tekne ile yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Rodos Adası’na geçmeye çalışan Suriye uyruklu 138 kaçak göçmen ile organizatör oldukları ileri sürülen 3 Türk, sahil güvenlik tarafından yakalanıp, jandarmaya teslim edildi. Adliyeye sevk edilen 3 organizatör tutuklandı. 

 

Dalaman İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ihbar üzerine dün Kapukargın Mahallesi, Lakos Koyu’nda Suriyeli 138 kaçak göçmenin Yunanistan’ın Rodos Adası’na geçmek için denize açıldığını belirleyince, sahil güvenlik ile irtibata geçildi. Sahil Güvenlik kaçakların içinde bulunduğu gulet tekneyi Lakos Koyu yakınlarında buldu. Sahil Güvenlik Botu’na alınan kaçaklar karaya çıkartılırken, tekneye el konuldu. Teknedeki organizatör oldukları ileri sürülen Hıdır Gargam, Ali Atalay ve Ercan Aksak gözaltına alındı. Üç organizatörün kaçakları getirmekte kullandığı bir minibüs ile bir otomobilde koyda bulunarak el konuldu. Jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen üç insan kaçakçısı tutuklandı. Kaçak göçmenlerin ise işlemlerinin ardından Muğla İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edileceği bildirildi.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 21:11

Etiketler : Dalamanda    Suriyeli    Kaçak    Göçmen    İle    Yakalanan    Organizatör    Tutuklandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1611
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN