Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Japonya’dan Söke’ye Ateş Düştü

Japonya’dan Söke’ye Ateş Düştü
Aydın’ın Söke İlçesi’nde dünya evine giren Sergül Serhatlı ve Japon damat Yoshiki Kato’nun Mart 2015’te doğan kızları minik Efsun, Japonya’da aşırı ishal nedeniyle yaşamını yitirdi. Minik Efsun, Söke Granta Mezarlığı’nda gözyaşları eşliğinde toprağa verildi.

 

Sökeli Sergül Serhatlı 2009 yılında eğitim gördüğü Japonya’da, Japon genç Yoshiki Kato’ya gönlünü kaptırdı. Söke’de keşkekli, davullu, zurnalı düğünle dünyaevine giren çift, Japonya’nın Fukuroi kentinde yaşamaya başladı. Kato çifti, 30 Mart 2015 tarihinde dünyaya gelen kızlarına Efsun ve Japonca’da ‘serin yerde açan çiçek’ anlamına gelen ‘Ryouka’ adını koydu.
 
Efsun Ryouka, 20 Aralık’ta Japonya’da mikrobik bir hastalık olduğu belirtilen aşırı ishal nedeniyle hayatını kaybetti. Aile, bebekleri Efsun Ryouka’nın cenazesi ile birlikte Söke’ye geldi. Minik Efsun Ryouka, Söke’deki Yenikent Camii’nde Cuma namazına müteakip son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazında Japonya’da bir telekomünikasyon şirketinde yönetici olarak çalışan baba Yoshiki Kato da ön safta yerini aldı.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 18:16

Etiketler : Japonyadan    Sökeye    Ateş    Düştü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7099
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN