Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sığınmacılar Pansiyonda Yakalandı

Sığınmacılar Pansiyonda Yakalandı
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, kendilerini yasa dışı yollardan Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na götürecek olan tekne gelmeyince, geceyi geçirmek için bir pansiyonda kalan Suriyeli 26 kişi ile organizatör oldukları ileri sürülen 2’si Suriyeli 4 kişi, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen organizöterlerden 1’i Suriyeli 2 kişi tutuklanırken, diğer 2 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine, kış sezonu nedeniyle kapalı olan Akyarlar Mahallesi’ndeki bir pansiyonda kaçak göçmenlerin kaldığı ihbar edildi. Bunun üzerine dün sabaha karşı pansiyona operasyona gelen jandarma, Suriyeli 26 sığınmacı ile organizatör oldukları ileri sürülen 2’si Suriyeli 4 kişiyi gözaltına aldı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen ve organizatör oldukları ileri sürülen 4 şüpheliden 1’i Suriyeli 2 kişi tutuklandı, diğer 2’si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Organizatörlere kişi başına 2 bin ile 2 bin 500’er euro ödedikleri belirlenen Suriyeliler’in, jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü bildirildi. Kendilerini Yunanistan’ın İstanköy Adası’na götürecek tekne gelmeyince geceyi pansiyonda geçirmeyi planladıkları anlaşılan kaçakların işlemlerinin ardından Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’ne teslim edileceği bildirildi.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 17:28

Etiketler : Sığınmacılar    Umut    Yoluna    Çıkamadan    Pansiyonda    Yakalandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3682
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN