Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kurultay İçin 100 Kişiye Görev

Kurultay İçin 100 Kişiye Görev
CHP İzmir'de yeni İl Başkanı Alaattin Yüksel, ilk ilçe başkanları toplantısını yaptı. İl binasında gerçekleşen toplantıya 30 ilçe başkanı da katıldı. Toplantı öncesi pasta kesen Yüksel, ilk ilçe başkanları birlik beraberlik mesajı verdi. Yüksel özel idare malları ve Kemalpaşa'da satışa çıkarılan köy malları ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Yüksel, Ak Parti İl Başkanı Bülent Delican'a köy malları satışı için seslendi ve sözünü tutmasını istedi.

 

Toplantı öncesi açıklama yapan İl Başkanı Alaattin Yüksel, toplantının geç başlaması ile ilgili ilçe başkanlarına daha hassas davranmaları gerektiğini dile getirdi. Yüksel daha sonra, “İl kongremizi geride bıraktık. Hemen çalışmaya başlıyoruz. İzmir'de CHP'yi hep birlikte yöneteceğiz. Kongrede yarışan arkadaşlar olarak mesajlar verdik. Bu mesajları değerlendirteceğiz. Partiyi İzmir'de güçlü kılmak için, iktidara taşımak için katkıda bulunmak için birlikte çalışacağız. Bütün görüşleri değerlendireceğiz. Ülkemizde ve İzmir'de sıkıntılarımız var. Vakit kaybetmeye tahammülümüz yok. 30 ilçemizde burada hazır bulunuyor" dedi. 
 
ADİL DAVRANMIYORSUNUZ 
 
Özel idare malları ile ilgili açıklamalar yapan Yüksel, “İzmir'deki özel idare malları ile ilgili valilik bana göre yukarıdan gelen talimatla yerel malları, kentin mallarını Büyükşehir Belediyesi'ne vermekten imtina ettiler. Daha önce de kentte yapılması gereken tüm işleri Büyükşehir Yasası ile Büyükşehir'e yüklediler. Malların tamamını bakanlıklara, uygun olmayan kurumlara dağıttılar. Biz bunun mücadelesini o zaman parlamentoda verdik. Vali her zamanki anlayışıyla bu malları kendisi keyfi şekilde istediği gibi dağıttı. İzmir'in kamu kuruluşu olan ilçe belediyelerine malları vermedi. Hukuk mücadelesi başlattık. Mahkemeler bunun yanlış olduğunu, belediyeler köylüye verilmesi gerektiği ile ilgili karar aldı. Bununla ilgili her gün belediyelerle valilik ve temsilcileri arasında sıkıntı yaşanıyor. Mahkeme kararlarına uymuyorlar. Arkadan dolanarak başka yöntemler kullanıyorlar. Biz İzmirli'nin mallarını, ilçe belediyelerine Büyükşehir Belediyesi'ne verilmesi için Buradan uyarıyoruz. Zaten adil davranmıyorsunuz. Hukuk'a karşı bari bunu yapmayın. Bunun hesabını ileride mutlaka verirsiniz. Biz 30 ilçemizle beraber sizin keyfi kararlarınıza bırakmayacağız. Bu konu en başta yapacağımız işlerimizden bir tanesidir. İzmirli'nin hakkı olanı İzmirli'ye vermeye çalışacağız" şeklinde konuştu.
 
DELİCAN'A 'SÖZÜNÜZÜ TUTUN' DEDİ
 
Kemalpaşa'daki köy mallarının satışa çıkarılması ile ilgili bir açıklama yapan Yüksel, Türkiye çapında malların adaletsiz dağıtıldığına dikkat çekerek, malların AKP'li belediyelere aktarıldığını söyledi. Parlamentoda bunu için mücadele verdiklerini, fakat çoğunluğu sağlayamadıkları için başarısız olduklarını söyleyen Yüksel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da söylediği gibi CHP'li belediyeler olarak asla köy mallarına dokunmayacaklarını söyledi. Türkiye çapında buna harfiyen uymaya çalıştıklarını söyleyen Yüksel ilçelerde sorun çıktığında müdahale ettiklerini dile getirdi. 
 
Yüksel, “Biz CHP'li belediyeler olarak köy mallarını satmadık, satmayacağız. Manisa'da özellikle satan MHP'li belediyeler var. Köylü ateş püskürüyor. Gereğini de seçimlerde yaptılar. Siyasi ahlaka uymayanlara ceza kestiler. AKP'nin de başına bu gelecektir. AKP İzmir'de Kemalpaşa'da köy mallarını satışa çıkardı. Bir de kılıf bulmuş 'köylü istiyor' dedi. İhale ile bu satış yapılarak en yüksek fiyatı veren birileri buraları alacak. Köylü de ihaleye girsin alsın diye açıklama yapıyor. AKP İl Başkanı Bülent Delican 'satmayacağız' diye açıklama yapmıştı. Buradan kendisine sesleniyorum. Sözünüzü tutun. Kemalpaşa Belediyesi'nin sorununu çözün. Köylünün malına dokunmayın" ifadelerini kullandı. 
 
Yüksel, köy mallarının satılması halinde ise daha önce taş ocağı için Akalan Köyü'nde yapılan eylemin bir benzerini yapacaklarını söyledi.
 
İZMİR'DEN KURULTAY'A 100 KİŞİLİK EKİP
 
Kurultay ile ilgili bir bilgi veren Yüksel, İzmir'de kurultay delegeleri hariç çalışmaların başarılı geçmesi için 100 kişilik bir ekip göndereceklerini söyledi.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 17:12

Etiketler : Alaattin Yüksel    CHP    İzmir İl Başkanı    siyaset    kurultay    AK Parti    Bülent Delican   


Yorumlar

5634
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN