Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cuma Namazı Kıldırdı

Cuma Namazı Kıldırdı
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Gaziantep’teki Ulu Cami’de hutbe okuyup, cuma namazını kıldırdı.

 

Ulu Cami’de cuma hutbesini okuyan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, hutbenin ardından cuma namazını kıldırdı. Hutbede işitme engelliler için işaret diliyle Görmez’in söyledikleri tercüme edildi. Görmez hutbesinde özgürlük ve bağımsızlık kelimelerinin anlam değiştirdiğini söyleyerek, şöyle konuştu:
 
"Bugün öyle bir dünyada yaşıyoruz ki kurtuluş, özgürlük, bağımsızlık gibi kavramlar anlam değiştirdi. Elbette müminler topluluğunun özgürce bağımsız bir vatanda yaşaması son derece önemlidir. Ancak asıl özgürlük, asıl bağımsızlık yüreklerimizi özgürleştirmek akıllarımızı bağımsızlaştırmaktır. Müminler rabbine isyan etmemeli, haram işlememeli ve günah işlememelidir. Müminlerin yüreğinin ferah olması için bunların önüne geçmesi gerekir."
 
Cuma namazının ardından Görmez ve beraberindekiler, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından annesi adına yaptırdığı Hacı Perihan Kıymık Cami’nin temel atma törenine katıldı. Görmez, caminin temel atma töreninin ardından Gaziantep Müftülüğü yeni hizmet binasının da açılışını gerçekleştirdi.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 16:36

Etiketler : Diyanet    İşleri    Başkanı    Görmez    Cuma    Namazı    Kıldırdı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5125
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN