Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Emekli Oldu

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Emekli Oldu
Edirne’de yaklaşık 20 aydır görev yapan 65 yaşındaki Vali Dursun Ali Şahin, yaş haddinden emekli oldu. Valilik bahçesinde düzenlenen törenle uğurlanan Vali Şahin, kendisini İstanbul’a götürecek araca bindikten sonra gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Edirne’ye 23 Mayıs 2014 tarihinde kararname ile vali olarak atanan Dursun Ali Şahin bugün 65’nci yaşına girerek yaş haddinden emekli oldu. Vali Şahin için Edirne Valiliği bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi. Edirne protokolünün yanı sıra Bulgaristan’dan gelen misafirler ile halkın da katıldığı programda Vali Şahin oldukça duygusal anlar yaşadı.
 
Edirne’de görev yaptığı süre içerisinde yaklaşık 2 bin konuşma yaptığını anlatan Dursun Ali Şahin, "Evet son bu zamandır, geldi ve bitti. Öyle diyor şair ‘zaman çabuk geçiyor’ evet 19 ay çabuk çabuk geçti. Doğrusu, sevabı, eğrisiyle, konuştuk görüştük. Bugün veda günü. Vedalar hüzündür, sevinçtir. Giresun’da ilköğretim 2’nci sınıfa girmiştim. Dedim ‘kızım vali ne iş yapar?’ durdu bir şey diyemedi. Diğerine sordum: ‘Oğlum Vali ne iş yapar?’ Hiç duraksamadan ‘vali konuşur’ dedi. Konuşur dedi ama bugün bu vali konuşamıyor. Bugün bu valinin nutku tutuldu adeta" dedi.
 
OTOMOBİLDE AĞLADI
 
Konuşması boyunca gözyaşlarına hakim olan Dursun Ali Şahin, kendisini uğurlamaya gelenlerle tek tek tokalaştıktan sonra İstanbul’a gitmek üzere bindiği otomobilde gözyaşlarına hakim olamadı. Çevredekileri otomobilin camından selamlayan Vali Şahin daha sonra kentten ayrıldı.
 
Emekli olan Vali Dursun Ali Şahin’in yerine Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç’ın velaket edeceği belirtildi.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 16:10

Etiketler : Edirne    Valisi    Dursun    Ali    Şahin    Emekli    Oldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1155
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN