Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Diyarbakır’da Hendeklere Tepki

Diyarbakır’da Hendeklere Tepki
Diyarbakır’da bazı sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri, kentin Sur İlçesi’nde açılan hendeklere tepki göstermek için basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasından sonra eski PKK’lı olduğunu söyleyen Metin Oktay, Selahattin Demirtaş ve Pervin Buldan gibi siyasetçilerin çocuklarının özel okulda okuduğunu, ancak kendi çocuklarının okullarının PKK tarafından yakıldığını söyledi.

 

Diyarbakır’da bulunan bazı sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri, Mehmet Ümit Balcı Camisi’nde Cuma namazı çıkışında basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan ve kanaat önderi olduğu belirtilen Seyit Cengiz, aylardır Diyarbakır’da insanları evsiz bırakan hendek siyaseti nedeniyle süren çatışmaları acı ve ibret içinde izlediklerini belirtti. İnsanlık hukuku açısından hendeklerin kabul edilemez olduğunu kaydeden Cengiz  "Demokratik hakların talep edilmesinin yeni parlamentodur. Yanlış olan, bunu talep ederken silaha sarılmak ve Kürt coğrafyasında kan akmasına sebep olmaktır" dedi.
 
AK PARTİ İL BAŞKANI AKAR: DİYARBAKIR ’EDİ BESE’ DİYOR
 
Daha sonra konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar da, insanların artık terör ve hendek istemediklerini kaydederek şöyle dedi:
 
"Bir an önce hayatın normalleşmesi ümidindeyiz. Hayatın normalleşmesi sonrasında insanlar dönüp evlerini onaracak. Öğrenciler okula gidemiyor, sağlık hizmetleri verilemiyor. İnsanlar artık ’Edi bese’ (Artık yeter) diyor. Bu sesi herkesin duyması lazım. Türkiye’nin geleceğini karartmak isteyen kirli çetelere Diyarbakır ’Edi bese’ diyor. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Barışın, huzurun, kardeşliğin meşalesini yakıyoruz." 
 
ESKİ PKK’LI OLDUĞUNU SÖYLEYEN OKTAY’DAN SERT ELEŞTİRİ
 
Basın açıklamasının bitmesinin ardından Cami avlusuna gelen ve eski bir PKK’lı olduğunu söyleyen Metin Oktay ise açıklama yapanlara hitaben bu toplantıların Bağlar İlçesi’nde de yapılmasını istedi. Bağlar İlçesi’ndeki Kürtlere zenci muamelesi yapıldığını öne süren Oktay, "Halk adına hareket ettiğini söyleyenler fakir Kürtlerin eline silah tutuşturuyor. Madem öyle Selahattin Demirtaş çocuklarını özel kolejlere göndermesin. Pervin Buldan’ın çocuğu Avrupa’da okuyor. Ama bizim çocuklarımızın okulu yakılıyor" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 16:06

Etiketler : Diyarbakırda    Hendeklere    Tepki    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1909
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN