Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Protesto Gösterisinde Olay Çıktı

Protesto Gösterisinde Olay Çıktı
Hakkari’de, HDP ve DBP’nin öncülüğünde Diyarbakır, Şırnak ve Mardin’in bazı ilçelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağını protesto gösterisi sırasında olay çıktı.

 

Aralarında HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan’ın da bulunduğu yaklaşık 200 kişilik grup, Hakkari Belediyesi önünde toplandı. Bazı ilçelerde sokağa çıkma yasağını protesto için yürüyüş yapmak isteyen gruba, polis izinsiz olduğu gerekçesiyle izin vermeyince olay çıktı. Zırhlı araçlarla önlem alan polis, gruba gaz bombasıyla müdahale etti. Gazdan etkilenen bazı vatandaşlar hastaneye götürüldü.
 
Olayların ardından belediye binası önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik gruba konuşan  DBP Hakkari İl Eş Başkanı Hüseyin Armut, "Son süreçte uygulanan sokağa çıkma yasakları ve bunlara paralel gerçekleştirilen soykırım-katliam politikaları Kürt halkının direniş barikatlarına çarpmıştır. Bu kirli siyaset ve politikaların kentlere dönük bombardıman ve yıkım siyasetinden bir an evvel vazgeçilmeli" dedi.
 
HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan da " AKP hükümeti daha önce kendine rol model olarak aldığı Srilanka modelini uygulayarak Kürtleri, Kürt siyasetini boğmaya çalışıyor. Gördüğünüz gibi buradaki her bir vatandaşımıza bir Toma, bir Akrep düşüyor" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 15:59

Etiketler : Hakkaride    Hdp    Dbpnin    Protesto    Gösterisinde    Olay    Çıktı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3033
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN