Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bakan Ala, Esnafı Ziyaret Etti

Bakan Ala, Esnafı Ziyaret Etti
Mardin’de esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinleyen İçişleri Bakanı Efkan Ala, kendisine "Huzur istiyoruz" denilmesi üzerine, "Hep birlikte yapacağımız çalışmalarla bölge eski huzur ve güvenine kavuşacak" diye cevap verdi.

 

İçişleri Bakanı Efkan Ala, bugün Mardin’e gelerek inceleme ve temaslarda bulundu. Cuma namazını Ulu Cami’dekılan Bakan Ala, cami çıkışı vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Ala’nın yanına gelen 75 yaşındaki Gurbet Olgaç , "Evladım beni ne olur hacca gönder. Allah sizleri bu memleketin başından eksik etmesin" dedi. Ala, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ile İl Müftüsü Ali Coşkun’a talimat vererek, "Bayanı benim adıma hacca göndereceksiniz. Bu anne hakkında da sık sık bilgi vereceksiniz. Hacca gitmek istiyor, biz de devlet olarak gönderelim" dedi.
 
’BÖLGE ESKİ HUZUR VE GÜVENİNE KAVUŞACAK
 
Bakan Ala, daha sonra geniş güvenlik önlemleri altında tarihi Mardin Çarşısı esnafını ziyaret etti. İşyerine girip sohbet ettiği bir esnaf Bakan Ala’ya, "Huzur istiyoruz. Sabah iş yerlerimizi açtığımız gibi akşama kadar siftah yapmadan kepenklerimizi kapatıp gidiyoruz" dedi. Ala, Mardin’de 2000 yılında 17 bin insanın konakladığını, 2004 yılında ise 400 bin insanın konakladığını belirterek, kente gelen turist sayısını 10 yıl içinde 1 milyonun üstüne çıkardıklarını söyledi. Ala, "Hep birlikte yapacağımız çalışmalarla bölge eski huzur ve güvenine kavuşacak. İnşallah yine ivme kazanacağız. El birliği, işbirliği ile bu da geçecek" diye konuştu.
 
İçişleri Bakanı Efkan Ala, esnaf ziyaretlerinin ardından kentteki sivil toplum örgütü temsilcileriyle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 15:39

Etiketler : Bakan    Ala    Mardinde    Esnafı    Ziyaret    Etti    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1633
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN