Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dikkati Dolandırılmaktan Kurtardı

Dikkati Dolandırılmaktan Kurtardı
Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 65 yaşındaki İsmail Aras, telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişinin hesabına 9 bin lira yatırmaktan, banka görevlisinin dikkati sayesinde kurtuldu.

 

İşçi emeklesi İsmail Aras, cep telefonundan arayarak kendisini polis olarak tanıtan kişinin, "Telefonunuzdan terör örgütü ile görüşme yapıldığı tespit edildi. Bu kişileri yakalamamız için para yatırmanız gerekiyor" sözlerine inandı. İsmail Aras, bankadan çektiği 9 bin lirayı, dolandırıcının verdiği hesaba yatırmak üzere Erdemir Caddesi’ndeki  başka bir banka şubesine gitti.
 
Gişede görevli memur, sürekli telefonda konuşan Aras’ın durumundan şüphelendi. Görevli, Aras’ın yanına yaklaşıp telefondaki kişinin dolandırıcı olabileceğini söylerken, polise de ihbarda bulundu. Bu sırada İsmail Aras, dolandırıcının kendisini yönlendirmesiyle bankadan çıkıp PTT’ye doğru yöneldi. Gelen polis ekibi PTT’ye giderken durdurduğu İsmail Aras’ı, telefonu kapattırıp ifadesini almak üzere karakola götürdü. İsmail Aras, bankadaki görevlinin dikkati sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 15:28

Etiketler : Banka    Görevlisinin    Dikkati    Dolandırılmaktan    Kurtardı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5737
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN