Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cizre’de Pkk’ya Operasyonlar Sürüyor

Cizre’de Pkk’ya Operasyonlar Sürüyor
Şırnak’ın sokağa çıkma yasağı bulunan Cizre İlçesi’nde güvenlik güçlerinin PKK’lıları etkisiz hale getirmek için sürdürdüğü operasyonlarda tanklar, bomba tuzaklı barikatları top atışıyla imha ediyor.

 

Şırnak’ın Silopi ile birlikte 14 Aralık’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre İlçesi’nde güvenlik güçleri kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlarını sürdürüyor. Dün gece Uzman Çavuş Ufuk Fesli’nin şehit olduğu 2 askerin yaralandığı ve 6 PKK’lı töröristin öldürüldüğü ilçede bugün de çatışmalar Cudi, Nur ve Yasef mahallelerinde yoğunlaştı. Tanklar bombayla tuzaklanan barikatları imha etmek için atışlarını bugün de sürdürdü.
 
Hendek ve barikatların bulunmadığı Dağkapı ve Alibey mahallelerinde çıkan çatışmalarda 6 ev ile Elçiler Camisi’nin de hasar gördüğü belirtildi. Çatışmaların devam ettiğ ilçeye başka illerden TIR’lar üzerinde çok sayida iş makineleri getirildi.
 
Cizre ve Silopi’de sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar nedeniyle Irak’a açılan Habur Sınır Kapısı da kapalı bulunuyor. Habur’un kapalı olması nedeniyle iki ilçede bekletilen TIR’larda bulunan et, et ürünleri, sebze ve meyvelerin de bozulduğu belirtildi. Ürünlerin sahipleri, büyük maddi zarar gördüklerini belirterek, Habur Sınır Kapısı’nın açılmasını istedi.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 15:24

Etiketler : Cizrede    Pkkya    Operasyonlar    Sürüyor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7269
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN