Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cuma Namazı Sonrası Terör Protestosu

Cuma Namazı Sonrası Terör Protestosu
Van'da AK Parti İl Başkanlığı ve 20’ye yakın Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi, Cuma namazı sonrası terör olaylarını protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı.

 

Cuma namazı sonrası Hz. Ömer Camisi önünde toplanan kalabalık, bölgede son günlerde artan terör olayları ve kepenk kapatma girişimlerini basın açıklamasıyla protesto etti.  Basın açaklamasına AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğan, partili yöneticileri ve 20’ye yakın STK temsilcisi katıldı. Grup adına basın açıklamasını Nesli Asım Derneği Van Şube Başkanı Yakup Eren okudu. Eren, son zamanlarda ülkede huzur ve istikrar ortamına, demokrasiye, kardeşliğe ve dini değerlere yönelik saldırıların artığını belirterek şöyle dedi:
 
"Bu kutsal topraklar üzerinde yaşayan her bir canın maddi ve manevi katkılarıyla, binbir zorluklarla yapılan camilerimiz, eğitim yuvalarımız, köprülerimiz ile dinimizin yegane kitabı kutsalımız olan Kur’an-i Kerim’i doğrudan hedef alan bu mihraklar, bunlarla kalmayıp, kendi düşüncelerini benimsemeyenlere hayat hakkı tanımamaktadırlar. Bu saldırılar bizi yıldırmayacak, aksine bizleri daha çok birbirimize bağlayacaktır. Bize düşen görev bu ayırımcılık ve bölücülük karşısında sesimizi yükseltmek ve bu olaylara prim vermeyeceğimizi, bin yıllık kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını haykırmaktır."

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 14:32

Etiketler : Vanda    Cuma    Namazı    Sonrası    Terör    Protestosu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4167
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN