Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Siptilli Çarşısı Şemsiyelerle Renklendi

Siptilli Çarşısı Şemsiyelerle Renklendi
Mersin’in Tarsus İlçesi’nde bulunan Siptilli Çarşısı, belediye tarafından sokak boyunca havalandırma alanına yerleştirilen rengarenk şemsiyelerle yepyeni bir görünüme kavuştu.

 

Uzun yıllar önce düzensiz imar yapısıyla vatandaşlara, kasap, manav, kebapçı ve kömürcü gibi çeşitli iş alanlarında hizmet veren Siptilli Çarşısı, yıkıldıktan sonra yerine yapılan çevre düzenlemesi ve süslemeleriyle bambaşka bir görünüme büründü. Yapılan düzenleme kapsamında çarşıya çeşitli renklerde şemsiyeler asıldı. Rengarenk şemsiyelerle birlikte renk armonisi yaşanan sokakta, yüzlerce vatandaş hatıra fotoğrafları çekerek sosyal medyada paylaştı.
 
Sokağı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bir süre önce Tarsus Belediyesi adına kiraladıklarını belirten Belediye Başkanı MHP’li Şevket Can, içinde galeri katlı 18 dükkan bulunan Siptilli Çarşısı’nın kente özgü yerel ürünlerin yapıldığı ve satıldığı bir konseptle turizme katkı sunacağını söyledi.
 
İçinde bulunan tarihi evler ile ilgi odağı olan sokak, renkli şemsiyelerin yerleştirilmesinin ardından kentin uğrak noktalarından biri haline geldi.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 13:16

Etiketler : Tarsusun    Siptilli    Çarşısı    Şemsiyelerle    Renklendi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7842
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN