Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Putin'e Saz Çalmaya mı Gitti?'

'Putin'e Saz Çalmaya mı Gitti?'
Başbakan Yardımcısı Elvan, Demirtaş'ın Moskova ziyaretini eleştirdi ve "Oraya Putin'e saz çalmaya mı gitti?" ifadesini kullandı. Siber saldırılara da değinen Elvan, sunucuyu işleyen ODTÜ'yü eleştirdi ve "Rektör kendini imparator sanıyor" dedi.

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Moskova ziyaretine bir eleştiri de Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'dan geldi.
"Eline sazı alıp kanal kanal bazı medya organlarında parlatılmaya çalışılan Demirtaş işte bu" diyen Elvan,"Şimdi yazın bakalım, acaba Demirtaş sazıyla mı gitti oraya Lavrov'a, Putin'e saz çalmaya mı gitti, ne için gitti?"  dedi.
 
Anadolu Ajansı'na konuşan Elvan, "Milletimiz, özellikle HDP'ye oy veren vatandaşlarımız, Demirtaş'ın ve HDP'nin nasıl bir parti olduğunu, bu ülkeye nasıl ihanet ettiğini net bir şekilde Rusya ziyaretiyle görmüştür" diye konuştu.
 
Rusya'nın başkenti Moskova'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya gelen Selahattin Demirtaş, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "Uçağın vurulmasını doğru bulmadığımızı belirttik ve bu konuda hükümetin tutumunu yanlış bulduğumuzu ilettik"  ifadesini kullanmıştı.
 
Uçak krizi nedeniyle Rusya ile ilişkilerin gerildiği bir dönemde yapılan bu ziyaret Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun eleştirilerine hedef olmuştu.
 
"B VE C PLANIMIZ VAR"
 
Elvan, Rusya'nın açıkladığı yaptırım kararları için ise "Bakacağız, göreceğiz neler uygulayacaklar, ne tür yaptırımlar ortaya koyacaklar" dedi ve şöyle devam etti:
 
"Elbette bu tür bir yaklaşım içine girmeleri halinde bizim de atacağımız adımlar var. Bizim de B planımız, C planımız var. Bunların hepsi hazır. Rusya'nın herhangi bir yaptırım uygulaması halinde bizim de atabileceğimiz adımlar var."
 
"OPERASYONLAR DEVAM EDECEK"
 
Doğu ve Güneydoğu'daki terör operasyonlarına da değinen Elvan, şu ana kadar 200'e yakın terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirildiğini söyledi.
 
Başbakan Yardımcısı, "Bu ilçelerimiz, mahallelerimiz terör örgütünden temizleninceye kadar operasyonlarımız devam edecek" ifadelerini kullandı.
 
"REKTÖR KENDİNİ İMPARATOR SANIYOR"
 
Son günlerde ".tr" uzantılı internet sitelerine yapılan siber saldırılara değinen Elvan, sunucuyu işleten ODTÜ'yü suçladı.
"ODTÜ, internetle ilgili uluslararası arenada bir sorumluk almıştı" diyen Elvan, "Ancak zaman içinde biz Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunu (BTK) kurduk. BTK, Ulaştırma Bakanlığı aracılıyla ODTÜ'deki bu sorumluluğun, bu kuruma devredilmesi gerektiğini bildirdi, talep etti. Ancak ODTÜ bu konuda direniyor" şeklinde konuştu.
 
Elvan eleştirilerini şöyle sürdürdü: Halbuki yasal düzenlemeler var, kendisini imparator zannediyor bu rektör zannedersem, herkes haddini bilmeli diye düşünüyorum.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 12:22

Etiketler : başbakan yardımcısı    lütfi elvan    hdp    selahattin demirtaş    saz    putin    moskova       


Yorumlar

1798
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN