Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erdoğan'dan İnönü Mesajı

Erdoğan'dan İnönü Mesajı
Türkiye Cumhuriyeti'nin 2. Cumhurbaşkanı ve CHP'nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü, ölümünün 42. yılında Anıtkabir'deki mezarı başında törenle anıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefatının 42. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Anıtkabir'deki törene, İnönü ailesi üyelerinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alpaslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, milletvekilleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları katıldı.
 
Törende, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan tarafından Atatürk'ün kabrine çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Heyet daha sonra İnönü'nün kabrinin bulunduğu bölüme geçti. İnönü'nün kabrine de Cumhurbaşkanlığı, Genelkurmay Başbakanlığı ve CHP adına çelenk konuldu. Kızı Özden Toker de İsmet İnönü'nün kabrine çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunulması ve İnönü'nün öz geçmişinin okunmasının ardından katılımcılar İnönü ailesine taziyelerini sundu.
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MESAJ YAYINLADI
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefatının 42. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti'nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü vefatının yıl dönümünde saygıyla anıyorum" ifadesine yer verdi.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 12:18

Etiketler : Cumhurbaşkanı    Recep Tayyip Erdoğan    İsmet İnönü    Anıtkabir    tören       


Yorumlar

4364
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN