Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''16 Ülke İmza Attı''

''16 Ülke İmza Attı''
EXPO 2016 Antalya yönetim kurulu toplantısına katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “12 olan sözleşme imzalayan ülke katılımcı sayısının bugün 16’ya yükseldiğini ifade etmek isterim" dedi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Antalya’da başkanlığını yaptığı EXPO 2016 Antalya yönetim kurulu toplantısından önce VIP ve Basın Merkezi’nin açılışını yaptı. G-20 Liderler Zirvesi’ne ev sahipliği yapan Antalya’nın çok önemli bir sınav verdiğini belirten Bakan Çelik, aynı başarının EXPO 2016 Antalya’da verileceğinden emin olduğunu söyledi. Yeni görevine başladıktan kısa süre sonra EXPO 2016 Antalya’nın yönetim kurulunu Ankara’da topladığını hatırlatan Bakan Çelik, “Bu toplantıda yapılanlar ve yapılması gerekenleri enine boyuna değerlendirme fırsatı bulacağız. Bizzat alanda olup bitenleri ve ne durumda olduğumuzu görebilmek açısından çalışmaları yerinde görme imkanımız olacak" dedi.
 
Çalışan sayısının en son 3 bine ulaştığını dile getiren Bakan Çelik, 4 ay kalmasına rağmen hiçbir sorun yaşanmadığını aktardı. Çalışmaların açılışın 1 Nisan’da gerçekleşecekmiş gibi sürdüğünün altını çizen Bakan Çelik, “Gerek eleman sayısı gerek teknik anlamda çalışmalar bu hedef doğrultusunda sürdürülüyor. Milyonlarca yerli ve yabancı turistin tarım ve turizmi buluşturan fuara katılacağı inancı içersindeyiz. Bir taraftan inşaat faaliyetlerini sürdürürken diğer taraftan ülkelerin katılım faaliyetleri konusunda yoğun çalışma içersindeyiz. Geçtiğimiz ay Ankara’da yapılan toplantıda 12 olan sözleşme imzalayan ülke katılımcı sayısının bugün 16’ya yükseldiğini ifade etmek isterim. ’Çiçek ve Çocuk’ temalı bu fuarın dünyanın geleceğine, barışına vesile olacağı inancı içersindeyim" diye konuştu.
 
Bakan Faruk Çelik ve yönetim kurulunun toplantısı, basına kapalı gerçekleşti.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 11:45

Etiketler : Bakan    Çelik    Expo    Antalya    İçin    Ülke    İmza    Attı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8303
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN