Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ölümüne Neden Olan Sürücü: Suçsuzum

Ölümüne Neden Olan Sürücü: Suçsuzum
Adana’da kullandığı servis minibüsü ile geri manevra yaparken 6 aylık hamile 37 yaşındaki Yeşim Işık’ın ölümüne neden olan 43 yaşındaki Altan Bulut, 15 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandığı davanın duruşmasında "Suçsuzum beraatimi istiyorum" dedi.

 

Merkez Sarıçam İlçesi’nin Yavuz Selim Mahallesi’nde oturan bir kız çocuğu annesi Yeşim Işık, geçen 8 Ekim’de misafirliğe gelen 36 yaşındaki Ümit Aybar’ı yolcu etmek için Atatürk Caddesi’ne çıktı. Bu sırada 01 S 2761 plakalı servis minibüsü ile işçi taşıyan Altan Bulut, bir işçiyi almayı unutunca hızla geri geri gittiği sırada Yeşim Işık ile Ümit Aybar’a çarptı. Aybar’ın hafif yaralandığı kazadan sonra Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Yeşim Işık, karnındaki bebeğiyle birlikte hayatını kaybetti. Yeşim Işık gözyaşları arasında toprağa verilirken, sürücü Altan Bulut tutuklandı.
 
İDDİANAMEDEN DETAYLAR
 
Olayla ilgili iddianame hazırlayan Cumhuriyet Savcısı, sürücü Altan Bulut’un Karayolları Trafik Kanunu’nun ’bağlantı yollarında ve tek yönlü yollarda sürücülerin duraklama ve park etme manevrası dışında geri gitmelerini yasaklayan’ kurala aykırı davrandığını belirtti. Ayrıca servis şoförlerinin profesyonellikleri gereği diğer sürücülere göre daha dikkatli olması gerektiğine dikkat çeken Savcı, "Yeşim Işık’ın kafasını arabada çarptığı yerinin kırılmış olması, buna bağlı olarak çarpma şiddetinin yüksekliği ve aracın manevra hızı nazara alındığında bilinçli taksirle olayın meydana geldiği anlaşılmıştır" ifadelerini kullandı. Savcı, Altan Bulut hakkında taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.
 
BERAATİNİ İSTEDİ
 
Adana 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıkan Altan Bulut, durakta bekleyen bir işçiyi unuttuğu için geri geri geldiğini belirterek, "25 metre kadar geri gittim. Yol kenarında bir minibüs park ettiği için biraz yolun ortasına doğru gelmek zorunda kaldım. Minibüsü hizasında geçerken bir ses geldi. Aşağıya indiğimde 2 kişiye çarptığımı fark ettim. Suçsuzum, beraatime karar verilmesini istiyorum" diye savunma yaptı.
 
Mahkeme heyeti, Altan Bulut’un tutukluluk halinin devamına karar verirken, dosyayı kusur oranlarının tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’ne gönderdi.

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 11:22

Etiketler : Hamile    Kadının    Ölümüne    Neden    Olan    Sürücü    Suçsuzum    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7311
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN