Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karın Eritmenin Püf Noktaları

Karın Eritmenin Püf Noktaları
Tok kalırsanız yemezsiniz ve vücudunuz gereken enerjiyi depoladığı yağlardan kullanır. Peki nasıl tok kalacaksınız? Bu önerileri dikkatle okuyun.

 

 
Aromalı su
Ne kadar sıkı diyet yaparsanız yapın, eğer günde 2 litre civarında su tüketmezseniz metabolizmanızı hızlandıramaz, toksinlerinizi atamazsınız. Su ayrıca tokluk hissi de verir. Ancak mecburiyetten içtiğiniz su, diyet psikolojisi ile de birleştiğinde damağınızda hoşunuza gitmeyen bir tat bırakabilir. Ancak birçok şey gibi hayatta bunun da bir çözümü var.  
Bir cam şişeye içme suyunuzu doldurun. İçine birkaç ince dilim limon veya çubuk tarçın atın. Böylece suyu tadını severek içersiniz ve tok kalırsınız.    
 
 
Taze, kuru nane ve nane çayı
Nane taze veya kuru olarak tüketildiğinde hazmı kolaylaştırır. Salatalarınızdan naneyi eksik etmeyin. Yemekten sonra bir fincan nane çayı için. İçme suyunuzun içine birkaç dilim taze nane de ilave edebilirsiniz.
 
 
Karpuz, kavun veya ananas püresi
Ara öğün olarak sadece meyve püresi yerseniz tok hissedersiniz. Siz tok hissederken vücut gereken enerjiyi depoladığı yağları yakarak kullanır. Yani karın bölgenizdeki yağları… Karpuz, kavun, ananas gibi sulu meyveleri blendırdan geçirip bekletmeden için. Sulu oldukları için sizi tok tutacak, doğal şeker içerdikleri için düşen kan şekerinizi yükseltecekler.

 
Yeşil çay
Karın eritme amacına hizmet eden çaylar arasında yeşil çay açık ara önde! Ağır bir yemek arasında ve yemekten sonra yeşil çay içen Çinlilerin bir bildiği var! Şunu hiç unutmayın: Yiyecekler bağırsaklarda emilir. Yemekten hemen sonra içtiğiniz yeşil çay, henüz sindirmediğiniz yemeğin yağını yakar. İdrar söktürdüğü için toksinlerinizi atmanıza da yardımcı olur. Yani metabolizmanızı hızlandırır.
 
 
Yağsız süt ve yoğurt
Süt ve yoğurt tok tutan, protein açısından zengin yiyeceklerdir. Eğer öğün aralarında yağı azaltılmış süt ve yoğurt tüketirseniz tok hissedersiniz. Gereken enerjiyi en hareketsiz bölgenizdeki yağlardan karşılarsınız.
 
 
Bitter çikolata 
Çikolata ve karın eritme… Kulağa tuhaf geliyor ama çikolatanın bitteri tok tutuyor. Evet, bildiniz! Bu esnada fazla yağlarınızı yakıyorsunuz. Ama öğün arasında yemeniz gerektiğini unutmuyorsunuz.
 
Kaynak: Habertürk
 

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 10:19

Etiketler : karın eritme    besin    gıda    yeşil çay    bel    zayıflama    karın    yağsız süt    yoğurt    Karpuz    kavun    ananas püresi    Taze    kuru nane    nane çayı    Aromalı su    yemek    tok karın   


Yorumlar

5371
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN