Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Balkon'' Galeri Apel’de

''Balkon'' Galeri Apel’de
''Balkon'' adlı karma sergi, Galeri Apel'de 30 Ocak 2016 tarihine kadar sanatseverler ile buluşuyor.

 

Günümüzde çeşitli şekilleri ve işlevleri olan balkonlar toplumsal kırılma zeminleri de yaratan önemli mimari ögelerdendir. İstanbul’un denizle içiçe konumu balkonları zamanla kaçınılmaz kıldı. Osmanlı döneminde iç mekanda otururken üç değişik manzaranın birlikte gözlemlenebildiği geleneksel cumbaların yerini günümüzde balkonlar aldı.
 
İnsanlık tarihinin büyük bir kısmında, balkonun mimari kullanımının yanı sıra; edebiyat, tiyatro ve diğer görsel sanatlarda da balkonla özdeşleşen unutulmaz örneklere rastlanır: William Shakespeare’in Romeo ile Juliet oyunu ve Edouard Manet'nin ''Balkon'' tablosu bu örneklerden ilk akla gelenlerdir.
 
 
Apel'deki sergi, balkonun toplum yaşamında içerinin dışarıyla, zeminin yükseklikle, özelin kamusal alanla olan ilişkilerini birçok çağrışımıyla yansıtıyor.
 
Sanatçılar:
Endam Acar, Behiç Ak, Sakine Çil, Sümbül Eren, Can Göknil, Aslımay Altay Göney, Esra Carus Gülaydın, Kurucu Koçanoğlu, Raziye Kubat, Suzy Hug Levy, Çiğdem, Mahsunlar, Leyla Sakpınar, Nevzat Sayın, Emre Senan, Maria Sezer, Yıldız Şermet, Bahadır Yıldız, Hande Varsat, Shirley Verette.
 

Yayın Tarihi : 25.12.2015 : 09:15


Yorumlar

4948
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN