Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kapatma Kararında Şok Gelişme

Kapatma Kararında Şok Gelişme
Şifa Üniversitesi'ne bağlı toplam dokuz poliklinik ve hastanenin, YÖK'ün genelgesi doğrultusunda kapatılması kararının yürütmesi, İzmir 6. İdare Mahkemesi tarafından durduruldu.

 

Şifa Üniversitesi'ne bağlı toplam dokuz poliklinik ve hastanenin, YÖK'ün genelgesi doğrultusunda kapatılması kararının yürütmesi, İzmir 6. İdare Mahkemesi tarafından durduruldu. Karar, Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ateş tarafından Twitter hesabından duyuruldu. Rektör Ateş'in, “İdare Mahkemesindeki davamız sonuçlanmış olup, tüm hastanelerimiz görevine yarın devam edecektir” şeklindeki mesajı, hastane çalışanlarınca sevinçle karşılandı.
 
Söz konusu kapatma kararı, 11 Aralık 2005 tarihinde İzmir Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü talimatıyla yapılmıştı. Şifa hastanelerinin yanısıra Başkent Üniversitesi'ne bağlı Karşıyaka Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi de kapatılmıştı. Hastane yönetimi konuyu yargıya taşımış ve yürütmenin durdurulması kararı çıkmıştı. Bunun üzerine Başkent Üniversitesi’nin hastaneleri yeniden açılmıştı.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 18:31

Etiketler : şifa hastanesi    üniversite    yök    rektör    prof. dr. mehmet ateş    açıklama       


Yorumlar

4418
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN