Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mehmet Akif Ersoy’un Evi Yeniden Yapılacak

Mehmet Akif Ersoy’un Evi Yeniden Yapılacak
Çanakkale’nin Bayramiç İlçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy’un evinin aslına uygun bir şekilde yeniden yaptırılmasına ilişkin protokol imzalandı.

 

Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Bayramiç’te doğduğu evin aslına uygun bir şekilde İçdaş sponsorluğunda yeniden yapılmasına ilişkin protokol, Vali Hamza Erkal, AK Partili Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İçdaş Genel Müdürü Bülend Engin tarafından imzalandı.
 
Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, 1 Ocak 2016 tarihinde yapımına başlanacak ve müze olarak dizayn edilecek evin restorasyonunun, Mehmet Akif Ersoy’un doğum tarihi olan 1 Temmuz’da bitirileceğini söyledi. Belediyeye ait arsa üzerinde yaptırılacak olan evin içinde bulunduğu 1 dönümlük arsada sosyal alanların olacağını da kaydeden Belediye Başkanı Sadettin Arslan, desteklerinden dolayı Vali Hamza Erkal’a, sponsorluğu üstlenen Bülend Engin’e ve süreci başından beri takip ettiğini söylediği AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a teşekkür etti.
 
Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Hamza Erkal ise, "Çok hayırlı bir işe imza atıyoruz. Mehmet Akif Ersoy’un doğduğu, yaşadığı evin aslına uygun yeniden yapılarak Bayramiç’e ve Çanakkale’ye kazandırılması çok önemli. Hepimizin ezbere bildiği İstiklal Marşımız’ın şairi, Çanakkale Savaşları’nı en iyi anlatan destanın yazarı olan bu muhteşem şahsiyeti elbetteki Bayramiç’te, Çanakkale’de yaşatmak hepimizin görevidir. Bu iki kurum Mehmet Akif Ersoy’un yaşadığı, büyüdüğü mekanı güzelleştirip ilçeye kazandırmak için adım attılar. Her iki kurumu da tebrik ediyorum. Hızlı bir şekilde bunun tamamlanması, Çanakkale’mize kazandırılmasını diliyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 17:15

Etiketler : Mehmet    Akif    Ersoyun    Evi    Yeniden    Yapılacak    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8656
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN