Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'İzmir'de' Çıktı...

'İzmir'de' Çıktı...
Özellikle tarih ile ilgili çalışmaları ile tanınan, roman ve hikaye yayınları bulunan İzmirli genç yazar Özgün Kabacaoğlu’nun, üzerinde çalıştığı ve devrimsel bir eser olarak tanımladığı İzmir’de adlı hikaye kitabı okurlarla buluştu.

 

“Devrimsel bir adım… Hem İzmir ile ilgili olması hem de dijital bir kitap olması sebebiyle”
 
İzmir’de kitabının önsözünde de belirtildiği gibi, söz konusu hikaye derlemesinin başlı başına özel bir yapıt, bir çaba olduğu konusunu dile getiren Özgün Kabacaoğlu, eserin Türkiye gibi basılı kitapçılığın daha doyuma ulaşmamış olduğu bir sektör için zaten başlı başına önemli bir adım olduğunun altını çizdiği açıklamasında, ayrıca İzmir’de kitabının içeriğinden de bazı konulara değindi.
 
İzmir’de kitabını yazma amacının, Osmanlı Türkiye’si için Batılılaşma macerasında çok önemli bir yere sahip olan şehir için, modern edebiyata ve daha geniş anlamda modern kültüre bir iz bırakma arzusu olduğunu aktardı. Genç yazar sözlerinin devamında, Evliya Çelebi tarzı tasvirciliğin, modern edebiyat ve popüler kültürde daha fazla yer alması için, bu adımın bir meşale olmasını arzuladığını, ifade etti. 

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 17:14

Etiketler : izmir\'de    özgün kabacaoğlu    hikaye    kitap    dijital   


Yorumlar

5492
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN