Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tesiste İnceleme Yaptı

Tesiste İnceleme Yaptı
Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, yapımına 4 yıl önce başlanan, 15 milyon TL’ye mal olan ve bu yıl hizmete girmesi beklenen Haserek Kayak Tesisleri’nde incelemelerde bulundu. Vali Köşger, "Terörün hiçbir şekilde buraya gölge düşürmesine izin vermemeye çalışıyoruz. Bingöl’deki ve tüm ülkemizdeki terör hadiselerinin bitmesini istiyoruz" dedi.

 

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Haziran 2011 yılında yapımına başlanan ve bu yıl faaliyete girecek olan Haserek Kayak Tesisleri’ni ziyaret etti. Vali Köşger’e Bingöl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Bingöl İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayır, Gençlik Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Mehmet Işık da eşlik etti. Yapımı tamamlanan ve çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiği kayak tesiste incelemelerde bulunan Vali Köşger, şöyle dedi:
 
"Son derece güzel bir kayak tesisini ilimize kazandırmış olduk. Yaklaşık 15 milyon lira harcandı. En son 2 milyon 600 bin lira, pistlerin düzenlenmesi, teleferik ve telesiyerin kurulması için harcandı. Şu an bir eksiğimiz yok. Sadece karın yağmasını bekliyoruz. Kar yağdığı zaman Türkiye’nin en güzel pistlerinden birini ilimize kazandırmış olacağız. Bingöl’e hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Bingöllüler’i ve gençlerimizi kar yağdıktan sonra kayak yapmak iin buraya davet ediyoruz. Yolumuz ile ilgili bir sıkıntı var. Yolumuzu 3 milyon liraya ihale ettik. Sıcak asfalt yol yapılacak. Oldukça güzel bir yol ile erişim sağlanacak. Ancak bir köyümüz bu hizmete engel oldu, malzeme verilmediği için ihale gerçekleşemedi. Önümüzdeki bahar ayında yol yapım çalışmaları başlayacak inşallah."
 
Bölgede devam eden sokağa çıkma yasakları, çatışmalara da değinen Vali Köşger, terörün bitmesini dilediklerini anlatırken," Hiçbir şekilde buraya gölge düşürmesine izin vermemeye çalışıyoruz. Bingöl’de terör hadiselerinin, tüm ülkemizde terör hadiselerinin bitmesini istiyoruz. Bu spor merkezlerinin, kayak merkezlerinin, yaptığımız tesisler ile yatırım gelmesinin en temel şartı, ilde güvenliğin tam manasıyla sağlanmasıdır. Terörün hiçbir şekilde ilimizde bu yatırımlara, işlere zarar vermemesini sağlamamız lazım. Vatandaş ve hemşehrilerimizin de bu duyarlılığı bekliyoruz" diye konuştu.
 
Bingöl kent merkezine yaklaşık 34 kilometre uzaklıkta ve Dikme Köyü yakınlarındaki Haserek Dağı zirvesine yapılan kayak tesisi, 1700 metre pist, 70 yatak kapasiteli otel binası, teleski, telesiyej ve baby lift bölümlerinden oluşuyor. Kış mevsiminde 4-5 ay karın yerden kalkmadığı bölgede inşa edilen tesis, Türkiye’nin en uzun kayak sezonlu tesislerinden biri olması hedefleniyor.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 16:57

Etiketler : Bingöl    Valisi    Köşger    Milyon    Tlye    Mal    Olan    Kayak    Tesiste    İnceleme    Yaptı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8236
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN