Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Havalimanında Ölen Kadın Toprağa Verildi

Havalimanında Ölen Kadın Toprağa Verildi
Sabiha Gökçen Havalimanı’nın uçak park sahasında meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden temizlik işçisi Zehra Yamaç’ın cenazesi, Pendik Kavaklıpınar Yeşil Cami’de ikindi vakti kılınan namazın ardından Yeni Şeyhli Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

Cenaze törenine, Zehra Yamaç’ın eşi Musa Yamaç, annesi Güleser Atsız ile akrabaları ve yakınları katıldı. Törende, 7 yaşında Sudenaz adlı kızı ve 2 yaşında Miraç adlı oğlu olan Zehra Yamaç’ın yakınları gözyaşlarına boğuldu. Küçük Sudenaz ve anneannesi Güleser Atsız akrabaları tarafından sakinleştirildi.
 
Yamaç’ın yakınları, cenaze töreni öncesinde, basın mensuplarına, olayla ilgili olarak yetkililerin kendilerine herhangi bir açıklama yapmadığını söylediler.
 
Zehra Yamaç’ın amcasının oğlu, bir yetkilinin çıkıp kendilerine açıklama yapmadığını söylerken, “Burası bir muz cumhuriyeti değil. Havaalanında nasıl bir bomba patlar? Hâlâ kimse çıkıp da, ’Böyle böyle bir şey oldu. Bundan dolayı oldu’ demiyor. Kimse bir şey söylemiyor" diyerek tepki gösterdi.
 
“YETKİLİLER HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDİ, ÇÜNKÜ TESPİT EDİLEMEMİŞ"
 
Halasının oğlu Erol Kal da, “Yetkililer hiçbir şey söylemedi. Çünkü tespit edilememiş. Buna bir çözüm bulsun devletimiz. İlla ki bunun bir sorumlusu vardır. Biz bundan vazgeçmeyeceğiz. Mahkememizi, avukatımızı, her şeyimizi de resmi olarak yapacağız. Hak var, hukuk var" dedi.
 
Erol Kal, Zehra Yamaç’ın 4 aydır bu işyerinde çalıştığını ve ölmeseydi ay sonunda işten çıkmayı düşündüğünü belirtti.
 
Taziyeleri acılı eş Musa Yamaç kabul ederken, bir an olsun eşinin tabutu başından ayrılmadı. Namazın ardından, cenaze Yeni Şeyhli Mezarlığı’na götürülerek defnedildi.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 16:31

Etiketler : Havalimanında    Ölen    Kadın    Toprağa    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5399
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN