Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Proje Sergisi’ni Açtı''

''Proje Sergisi’ni Açtı''
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de ’Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı Proje Sergisi’nin açılışını yaptı.

 

Türk Dünyası Vakfı tarafından Eskişehir Atatürk Spor Salonu’nda 2’nci Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı Sergisi düzenlendi. Serginin açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Vali Güngör Azim Tuna, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hasan Gönen ile çok sayıda kişi katıldı. Bakan Nabi Avcı, Türk Cumhuriyetleri ve Balkanlar’dan 12 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen proje sergisinin açılış kurdelesini kesti. Avcı, yaptığı konuşmada Eskişehir’in 2 yıldan bu yana Türk Dünyası Bilim Olimpiyatları Proje Sergisi’ne ev sahipliği yaptığını söyledi. Avcı konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Bu ev sahipliğinin bizim için özel anlamları var. Çünkü biz, bilimde görkemli bir birikimin mirasçısıyız. Bilimin bugünkü seviyeye gelmesinde büyük katkı veren bilim insanlarının, alimlerinin doğal ve daimi mirasçılarıyız. Kendimizi sadece kendi ülkemizin vatandaşlarına değil; Türk dünyasına, İslam dünyasına ve bütün insanlığa karşı sorumlu hissediyoruz. Mirasçısı olduğumuz bilim anlayışı, insanlığın hayrına çalışmayı esas alan bir anlayıştır. Kitle imha silahlarına yol açan, başka ülkelere ve toplumlara üstünlük sağlamaya ayarlı bilimsel çalışmalara bizim tarihimizde rastlayamazsınız. Bizim alimlerimizden geriye sadece bütün insanların faydasına sunulmuş çalışmalar kalmıştır. Bu bizim için iftihar meselesidir. İslam dünyasının yetiştirdiği bilim adamları, ’En hayırlınız insanlığa faydalı olandır’ emrine uygun davranmışlardır. Onların, arkalarında kendilerinden sonra gelecek nesilleri utandıracak bir miras bırakmadıklarını biliyoruz. Bu gerçek bizim bundan sonraki çalışmalarımıza da ışık tutmalıdır."
 
Bakan Avcı, konuşmasının ardından kurulan proje stantlarını gezdi. Kırgız öğrenciler Avcı’ya milli kıyafetleri olan ’Kalpak’ ve ’Çapan’ giydirdi. Avcı, Kırgız öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 16:08

Etiketler : Bakan    Avcı    türk    Dünyası    Bilim    Olimpiyatı    Proje    Sergisini    Açtı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2890
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN