Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Emekliler Ekmek Zammını Protesto Etti

Emekliler Ekmek Zammını Protesto Etti
Kocaeli’de emekliler, 1 lira olan 250 gram ekmeğin fiyatının 1 lira 25 kuruşa yükseltilmesini protesto ederek, zammın geri çekilmesini istedi.

 

Tüm Emekliler Sendikası üyesi yaklaşık 50 kişi İzmit Yürüyüş Yolu’nda ekmeğe yapılan zammı protesto etti. Emekliler, "Susma sustukça sıra sana gelecek", "Ekmek zammı geri alınsın", "Bilal’e gemi emekliye kuş yemi" sloganları atarken, vatandaşlar da emeklilere destek verdi. Emekli-Sen Şube Başkanı İbrahim Turgut temel tüketim maddesi olan ekmeğin lüks tüketim ürünü haline geldiğini belirterek, "Ekmeğe yapılan zam kabul edilebilir değildir. Toplumun en zor şartlarda yaşayan kesimi olan biz emeklilerin sofrasından bir ekmek daha çalındı. Temel gıda maddesi olan ekmeğe yüzde 25 zam yapıldı. Artık 250 gram ekmek ilimizde 1 lira 25 kuruş olarak satılıyor. Temel tüketim maddesi olan ekmek neredeyse lüks tüketim ürünü haline geldi" dedi.
 
Emekliler olarak ekmeğe yapılan zammın geri çekilmesini istediklerini söyleyen İbrahim Turgut konuşmasını söyle sürdürdü:
 
"Bu zammı kabul etmemizi kimse beklemesin. Biz emekliler diyoruz ki; ekmeğe yapılan zam geri çekilsin. Elektrik, su doğalgazI bile karşılayamıyorken yaşamımızı sürdürebilmek için gerekli olan ekmeğimize göz dikenlere sesleniyoruz; Bizler insanız, insanca yaşamak istiyoruz. Yaşam hakkımıza saygı bekliyoruz. Ekmek zammını kabul etmediğimizi bildiriyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 15:54

Etiketler : Emekliler    Ekmek    Zammını    Protesto    Etti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8332
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN